14 Eylül 2014 Pazar

Küllü Sarı Saç

      Nasıl civcive dönmeden güzel sarı saçlarımız olabilir? Kendim küllü sarıyı nasıl elde ettiğimi ayrıntılı olarak anlatacağım.

     Benim gibi siz de öğrenciyiz, işsiziz, ya da aldığımız maaşın 400 lirasını kuaföre veremeyiz grubundaysanız, büyük ihtimalle önce normal kuaförü denemişsinizdir. Ama bizim kuaförlerin %95 i istediğimizi yapmazlar. Ben ilk defa üniversite birinci sınıfta saçımı boyatmaya gittim. İstediğim küllü sarıydı ve adam ne yaptı dersiniz? Loreal 8-0 sürdü kafama. Sürdüğün saçımı en çok iki ton açar yani karamel gibi bir şey olur. Ayrıca küllü bile değil, turuncu yansıma yapma olasılığı yüksek.

      Buradan kuaförlere sesleniyorum. Küllü sarı saç isteyen bir kızcağızın saçını boyayacaksanız önce bu yazıyı okuyun, sonra da kadinlarkulubu'nde bunu deneyip yorumlamış kızların yazılarını okuyun.

      Öncelikle şunu söyleyeyim, burada yazacağım tüm yöntemlerin bazısını kendi saçımda, bazısını annemin saçında denedim, başka hiçbir saçta nasıl sonuç vereceğini bilemem ve tabi ki garanti edemem. Benim saçlarım gür ve kalın telli olduğundan dayanıklıdır. 5 yıldır sürekli bana en yakışan rengi bulmak için denemeler yaptım, saçım yine de dayandı. Sizin saçlarınız çok ince telli ya da dayanıksızsa sarı saç için iki kere düşünün çünkü gerçekten saçı yıpratıyor. Haftada bir bakım maskesi yapmak gerçekten işe yarıyor.

      Saç Açma Yönemleri

     Mavi Toz


     Mavi toz dediğimiz, yabancıların "bleach", kuaförlerin de "oriel,oryel" dedikleri açıcı. Ben daha önce mavi tozla saçımı açtım ama sadece bir kere yaptım. Bunun nasıl yapıldığını ayrıntılı anlatacak kadar bilgi sahibi değilim ama istediğiniz sarıyı bununla elde edemezsiniz. Çünkü oryel saçı turuncumsu bir renkle açar. Yani en azından bende öyle oldu. Saçı açtıktan sonra küllü bir renge boyamanız gerekir. Açma işlemi üstüne açık küllü sarı uygulamak da saçı bir hayli kırıyor. Ama yine de renk için en garanti yöntem bu. Kesinlikle uyarmam gereken nokta ise, dikkatli kullanılmadığı zaman saçı yakabilir. Röfle yaptırırken saçları kopan çok kişi duymuşsunuzdur. Ben şahsen bu yöntemi uygulamıyorum. Boyayla istediğim tonu yakaladım çünkü. Ama boya kutusunun üstündeki açık rengi istiyorsanız oryel kullanmanız gerek.

     Papatya Suyu

    Papatya suyunu saçlarınıza sürüp güneşe çıkarsanız ve bunu birden fazla kez yaparsanız yavaş yavaş saç renginiz açılır. Küçükken annem hep benim saçlarıma yapardı hatta oksijenli su da sürerdi ama onu önermiyorum. Papatya suyunun hiç zararı yok ama artık sonbahara geldiğimiz için bu tarihten sonra zor. Bir blogda papatya suyunu banyodan sonra ıslak saçına süren ve sonrasında saçını kurutan birini okumuştum. Her banyodan sonra bunu yapıp saçını fön makinesiyle kurutup saçını bir kaç ton açmış. Ama ben denemedim.

     Açıcı Spreyler


     Gratis, Watsons gibi yerlerde bu spreylerden var. Kendim denemedim ama bazı bloglarda okuduğum kadarıyla devamlı kullanımda saçı çok doğal geçişlerle açabiliyormuş. Ama boyalı saçta işe yaramıyormuş. Bence saç rengini açmak istiyorsanız boyadan önce papatya ya da sprey gibi daha doğal yöntemlerle başlayın. Daha sarı istiyorum diyorsanız boyaya geçersiniz.

     Saç Boyası

     Saçlarımı kızıla da bakıra da sarıya da boyadım ve küllü sarıyı yakaladım. Tabi yakalayana kadar ne badireler atlattım. Öncelikle boya seçiminin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Şu ana kadar Koleston, Palette ve Garnier denedim. En çok memnun olduğum boya Koleston.  Ben en çok Koleston'un tüp boyalarından 11/1 tonunu kullandım, sonrasında 12/11 tonuna geçtim. İkisi de çok tatlı bir küllü renk veriyor ama 12/11 tonu çok daha iyi açıyor. Burada önemli olan nokta yanında kullandığınız oksidasyon kreminin kaç volüm olduğu ve turunculaşmayı önlemek.


     Oksidasyon kremleri %6'lık, %9'luk ve %12'lik olarak satılıyor. %6'lık 20 volüme denk geliyor, kahve ve kızıl tonları için kullanılıyor. %9'luk 30 volüme denk geliyor, kumral ve sarı tonları için kullanılıyor. %12'lik 40 volüme denk geliyor, açık sarı ve platin tonları için kullanılıyor. Normalde market boyası aldığımızda kutu olarak da tüp olarak da alsak açık sarının yanında 30 volümlük oksidan veriyorlar. Ben ya 30 ya da 20 volüm kullanıyorum çünkü oksidan kremin volümü ne kadar artarsa turunculuk o kadar fazla oluyor.

     Tüm bunların dışında Loreal Majirel serisinin ilk denemede tam skaladaki rengini verdiğini duydum, annemde denedim ve mükemmel sonuç verdi ama bir süre kullandıktan sonra renk çiğleşmeye başladığı için artık kullanmıyoruz.

     Küllü Sarı Elde Etme Yöntemleri

     Koleston 12/11 Boya
     Bu boya şu ana kadar kullandığım açık ara en iyi küllü sarı veren boya. İlk defa bir boyanın kutusundakinden daha açık bir renk çıktığını gördüm. Gratislerde de yavaştan satılmaya başladı ama gördüğüm kadarıyla 15 TL civarında. Bence Gratis'ten almak yerine Eminönü'nden ya da kuaför malzemeleri satan herhangi bir yerden tüp boya olarak alın, 5 TL gibi bir fiyata denk geliyor.

      Bu boyayı aldıktan sonra tek yapmanız gereken 30 volüm yani %9'luk oksidan krem ekleyip karıştırmak. Ben daha küllü bir renk elde etmek için boyanın içine bir tatlı kaşığı su ve aynı oranda saç kremi de ekliyorum. Boya x oksidan oranı genelde 1x1 olur ama ben göz kararı koyup krem kıvamına getiriyorum. Hem beyazları kapatıyor hem de çooook tatlış bir küllü renk çıkıyor. kolay kolay akmıyor ve çiğ durmuyor.  Öyleyse;

     Bir kutu boya + 30 volüm oksidan + bir tatlı kaşığı su + bir tatlı kaşığı kadar saç kremi 

     Saçlarınızın uzunluğuna göre kullanacağınız malzemelerin tamamını 2,3 katına çıkarabilirsiniz. 
 
     Koleston 11/1 Boya


   11/1 numara kutu boya olarak da tüp olarak da satılıyor ama tüp olanının fiyatı daha uygun. Bu boyayı da 30 volüm oksidanla kullanabilirsiniz. 

     12/11 mi yoksa 11/1 mi kullanalım ? Fark nedir?

     Şöyle ki, ben kesinlikle 12/11 öneriyorum. Çok daha küllü ve açık bir sarı veriyor. Ama derseniz ki o kadar da küllü olmasın, sadece turuncu yansıma olmasın yeter, o halde 11/1 kullanabilirsiniz.

     Loreal Majirel Majiblond 911 
     
      Loreal Majirel Majiblond özel bir sarı serisi. 911 tonu da çok güzel bir küllü renk. Bu boyanın farkı tüpünün 25 TL olması dermişim :) Farkı oksidan kremin iki kat fazla koyulması. Boya x oksidan oranı 1 x 2 yani. Daha fazla boya elde ediyorsunuz ama bence çok daha pahalı olmasına rağmen Koleston 12/11 kadar iyi değil çünkü iki hafta sonra akmaya başlıyor. Derseniz ki ben Loreal'den vazgeçmem, iki haftada bir tazelerim boyamı, param da bol o zaman bu boya tam size göre :) Bu boyayı hazırlarken de su ve krem ekleyin elbette.

    
      Boyayı Daha Küllü Hale Getirme

      Eğer önerdiğim bu boyalarla elde ettiğiniz renk istediğiniz kadar küllü olmadıysa, daha da küllü hale getirmek için kullanabileceğiniz bir ek boya daha var. Yukarıda anlatığım şekilde boya+oksidan+su+krem hazırladıktan sonra karışıma
      -Igora 0-22 turuncu azaltıcı boyadan bir tatlı kaşığı kadar boya ekleyebilirsiniz.
Eğer igora kullanmak istemiyorsanız sadece krem ve su ekleyin, sadece onlar bile rengi daha küllü hale getiriyor. Ama bana sorarsanız kesinlikle önce igora eklemeden Koleston 12/11 deneyin. Eğer daha fazla kül olsun derseniz bu boyayı eklersiniz.

     Igora 0-22 turuncu azaltıcı boya özel bir boyadır ve profesyonel kullanım dışında asla tek başına kullanılmaması gerekir. Çünkü turuncu rengini nötrleyebilmesinin sebebi içinde mavi boya olmasıdır. Yani gereğinden fazla kullanırsanız saçlarınızda mavimsi yansımalar olur. Hatta sarı bir saça direk uygulanırsa, özellikle açıcıyla açılmış mesela röfleli ya da balyajlı bir saça tek başına uygulanırsa direk mavi gölgeler yapar. Benim bir kere başıma geldi. Boyaya karıştırdıktan sonra bir de suyla karıştırıp saçlarıma biraz daha sürdüm ve sarı balyajlarımın bazıları maviye döndü. Yıkadıkça mavilik geçiyor tabi ama siz yine de böyle bir risk almayın ve hazırladığınız boyaya yeterli miktarda eklemekle yetinin. bir de sakın 0-22 yerine bilmediğiniz bir şey almayın çünkü bu boyalar renkleri vurgulamak için özel olarak hazırlanmış. Mesela 0-88 kızıllığı artırır ve bunu sarı boyaya eklerseniz saçlarınız turuncu olur.

     Saçı Boyama Evresi

     Toplamda 5 malzemeyi (igora eklemiyorsanız 4 malzemeyi) fırçanızla güzelce karıştırın ve krem kıvamına getirin. Elinize eldiven takmayı unutmayın. Kafa deriniz biraz kaşınabilir, hatta ben ilk uyguladığımda sızlamıştı ama sonra geçti. Saçınızı boyarken kesinlikle normalde giymediğiniz bir kıyafet giyin çünkü kıyafetinize boya gelirse çamaşır suyu sıçramış gibi olur, yıkamakla geçmez.
     Ben boyayı bütün işlem bittikten sonra 30-45 dk arası bekletiyorum. Bu arada ilk sürdüğünüz yerler daha çok beklemiş oluyor ama bir şey fark etmiyor çünkü boyanın bir açma sınırı var. Saçlarınızın yanacağını sanmam çünkü sonuçta oryel kullanmıyoruz sadece oksidan, o yüzden bence korkulacak bir şey yok.
     Bütün boyamayı bitirdikten sonra kafama poşet geçirip, fön makinesiyle bir dakika kadar ısıtıyorum.  Ama bu işlemi yapmanız şart değil.

     Yıkama Evresi

     Banyoya girdikten sonra bir anda bütün boyayı suyla akıtmayın. Biraz su tuttuktan sonra şampuanla yıkar gibi saçlarınızı boyayla iyice karıştırın. Hem boya gelmeyen yer kalmamış olur hem de dip boya yaptıysanız küllülüğü azalmış olan alt kısımlara cila yapmış olursunuz. Boyayı saçtan yavaş yavaş akıtın, sonrasında da normalde kullandığınız şampuanı kullanın ve bence krem sürmeden banyodan çıkmayın. Çünkü kullandığınız ürünler saçı yıpratacak ve yumuşacık olmayacağını tahmin edebilirsiniz.

     Dip Boya Yapacaksanız

     Normal şartlarda, küllü renkleri üst üste çok defa uygularsanız sarı saçta yeşillenme olabilir. Bu nedenle tekrar tekrar bütün saçınızı boyamanızı önermezdim ama ben 12/11'i her seferinde bütün saça uyguladığım halde hiiiç yeşillenme ya da çiğleşme olmadı.Ama eğer dip boya yapacaksanız, ben şöyle bir yöntem buldum: Her dip boya yaptığımda hem yeni çıkmış dibime boya sürüyorum hem de dipten doğru bir 10 cmlik kadar daha saça boya sürüyorum. Sonra saçımı yıkarken yukarda anlattığım gibi, banyoda az suyla ıslanmış boyayı bütün saçıma masaj yaparak yediriyorum ve bu şekilde 1-2 dakika bekletiyorum.

     Mor Şampuan


      Saçlarınız sarıysa ya da balyajlıysa küllü renk elde etmek için diğer bir yöntem de mor şampuan. Mor şampuanı benim anlattığım şekilde saçı boyadıktan sonra da kullanabilirsiniz, kuaförde balyaj yaptırdıktan sonra da kullanabilirsiniz, saçlarınızı mavi tozla açtıktan sonra da kullanabilirsiniz. Mor şampuanın özelliği şampuanın kendisinin gerçekten mor olması ve içinde mor renk barındırıyor olmasıdır. Biliyorsunuz ki turuncu rengin karşıt renkleri mor ve mavidir. Bu nedenle, turunculaşmış ya da dore parlama yapan saçları nötrlemek için kullanılan bir üründür. Bazı kişiler saçı boyadıktan hemen sonra kullanırken, bazıları her banyo yaptıklarında, bazıları da haftada bir uygulayabiliyor. Kişiden kişiye göre bu şampuanın etkisi değişiyor. Boyayla açılmış saçta ben çok etkisini görmedim ama balyajlarımın tonunu daha küllü bir tona çevirdi. Aslında platin saçlılar ve gümüş rengi saç isteyenler saçlarının tonu kötü bir sarıya dönmesin diye kullanıyor.
     Youtube'a purple shampoo ya da silver shampoo yazarsanız kullanımını anlatan bir sürü video bulabilirsiniz. İnstagramda da aynı şeyi yazdığınızda bir sürü öncesi sonrası fotoğrafı çıkıyor. Boyaya Igora 0-22 eklemek yerine,  sadece bu şampuanı da kullanabilirsiniz ama dediğim gibi oryelle açılmış saça etki ediyor, boyayla açılmış saçta olağanüstü bir etkisi yok.
     Bu şampuanı ben gittigidiyor.com sitesinden sipariş ettim ve çok memnun kaldım. Normal fiyatı 55 lira ama gittigidiyor indirimli bir site olduğundan 30 liraya almıştım. Daha ucuz markalar da var tabi. Loreal'in Silver Shampoo olanını Gratis, Watsons ya da kuaför malzemesi satan yerlerde bulabilirsiniz, fiyatı 65 lira. Onun dışında yurtdışında çok ucuz bir ürün. En çok kullanılan Clairol Purple Shampoo ve 8 dolara alabiliyorsunuz. E-bay den sipariş verebilirsiniz ama kozmetik ürün ve sıvı ürün olduğundan gümrükte sorun olur mu bilemem.

     Uyarılarım

     Yukarıda anlattığım her şey kendi tecrübelerimden ibaret. Kendi saçımı da annemin saçını da aynı şekilde boyadım ve aynı sonucu aldım.  Eğer, beğenmezsem kumrala boyarım gibi bir düşünceyle sarıya boyayacaksanız dikkatli olun. Sarı saçtan sonra 6 veya 7 tonlarında kumrala boyarsanız saçlarınız yeşilimsi bir renge dönebilir..  Saçlarınızda boyadıktan hemen sonra grimsi yansımalar olursa korkmayın, yıkadıkça geçiyor. 

      Kuaför ya da saç uzmanı değilim. Kozmetik, moda ya da makyaj blogu da yazmıyorum, sadece çok kişinin bu konuda çabalayıp kötü sonuçlar aldığını bildiğimden tecrübelerimi paylaşmak istedim. Bir başkasının saçında nasıl bir sonuç verebileceğini kesinlikle garanti edemem. 

     Yazıda anlaşılmayan bir bölüm varsa ya da sormak istediğiniz bir şey varsa yorum bölümünden sorabilirsiniz, seve seve cevaplarım. Ama tekrar etmek istiyorum, sonuç garantisi tabi ki veremem, saçın kadınlar için ne kadar önemli olduğunu biliyorum, bu konuda sorumluluk almak çok zor.

      Bu yazıyı yazdıktan bir süre sonra Wella Color Charm T18 diye bir şey keşfettim. Sarı saça boya gibi sürülüyor ve direk saçı küllü renge çeviriyor. Muhteşem! Ama Türkiye'de yok sanırım. Alabilecek olanlar için yazmak istedim.
   
    
    

    

    
    

     

342 yorum:

 1. Röfleli saçlarımın koyu çıkan diplerini boyamak için kullanıyorum 11/1'i. kendi saçımda açık renk olduğundan istediğim rengi elde edebiliyorum ama kısa aralıklarda boyadığım zaman yeşeriyor, arada 11/0 kullanmak gerekiyor sanırım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pembe vosvos bence de öyle yap ben de bütün saçımı devamlı boyarken 11/1 ve 11/3 ü aralıklarla kullanıyordum ama 11/0 boya bulamadım. 11/3 renginin adı da vanilya sarısı dore yansıma yapabiliyor azcık ama ikisini karıştırıp yaparsan daha güzel oluyor. Ben ıgoranın tüpünü bekletmek zorunda kalıyorum az kullandığmdan bir bozulma olmuyor boyada. Sen de o ikisini yarımşar tüp kullansan bir sonraki boyamaya kadar boyanın bozulacağın sanmıyorum ama hiç kolestonu bekletmeyi denemedim. :)

   Sil
  2. Bir de 11/3 kullanırken sadece krem ve su ekle onlar tek başına boyayı biraz daha küllü hale getirebilir çünkü oksidanın turunculaştırma etkisini azaltıyor.

   Sil
 2. Saçlarımın ana rengi koyu kahverengi. 6 ay önce kuaforde açıldı ve güya küllü kumrala boyandı.sonuç çiğ turuncu yansimali bir saç. Bir ay sonra koyu küllü sarıya boyadım ama olmadı tabi.tekrar açsam yanarmı saçlarım?ikinci sorumsa koyu küllü sarı için 40 volummu kullanmaliyim?suanki rengim turuncu yansımalı koyu sarı:(((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu kadar geç cevapladığım için üzgünüm.. Çok iyi anlıyorum.. Kuaförde açınca saçlar hep öyle olur ama işini gerçekten bilen kuaförler pigmentesyon yaparak o turunculuğu giderir. Ben o işlemin nasıl yapılacağını bilmiyorum ama kesinlikle saç rengini tekrar açma. Küllü sarıya boyamaya devam et, ilk boyamada tam istediğin renk olmasa da zamanla oturur, turuncu azaltıcı ya da mor şampuan da işe yarar. Hayır küllü sarı için 40 volüm kullanmana gerek yok, benim 40 volüm kullanmamın sebebi daha açık bir sarı istememdi.

   Sil
 3. ya Moira M! öyle güzel anlatıp açıklamışsın ki,

  gidip saçlarımı boyayasım geldi:)

  ilerde düşünürsem bu yazıyı tekrar okicam :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım beniiim teşekkür ederim :)) şimdiki aklım olsa tamamını boyamak yerine krepe balyaj yaptırırım, hem her ay dip boyayla uğraşmam :)

   Sil
 4. Saclarimi uc ay önce kizila boyadım şimdi iyice aktı diplerinden çıktı kullu sariya boyasam nasıl olur acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben kızıldan küllü sarıya dönmeyi başardım, olur tabi ama zaman alır. Ben kızıldan sonra birkç kere bakıra boyayıp yavaş yavaş sarıya ve küllü sarıya geçtim. Kızılın üstüne direk küllü sarı boyarsan hemen sonuç vermez. Bence 7.0 ya da 8.0 dan başlayıp kızılı azalınca küllü tonlara geç :)

   Sil
 5. Merhaba;
  Bugün yazınıza denk geldim :) Öncelikle teşekkür ederim bilgilendirme için. :) Ben geçen hafta kuaförde saçlarıma röfle yaptırdım sarılı ve kahve tonları var aralarda. Fakat benim istediğim sarı tonu değil bu ton :( Ben beyaza dönük küllü açık sarı istiyorum bunu nasıl yaparım bilgi vermeni rica ederim :) Teşekkürler şimdiden =))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İpek hanım, rica ederim :)) saç tonunuz açıksa ama istediğiniz tonda değilse bence önce bir mor şampuan deneyin, belki de tonunu düzeltir ve boyaya hiç gerek kalmaz. Ama boya yaparsanız da önce turuncu azaltıcı eklemeden 11.1 kullanın, daha küllü istiyorum derseniz çokk az igora ekleyn ama aman dikkat edin sarı balyajlar için riskli :)

   Sil
 6. platin sarı saç röflelerim var diplerim koyu.. dip boyası için kuaföre gittim ve sonuc turuncu oldu.. çok mutsuzum kızlar bu turunculuğu nasıl kırabilirim acil yardım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adsız, dip rengini ne renk istiyorsun? eğer koyu kumral olsun diyorsan 9/1 öneririm. Daha açık olsun diyorsan 10/1 ya da 11/1 kullan. Ama bu boyaları %9 luk yani 30 volümlük oksidanla kullan ve boyayı hazırladıktan sonra bir çorba kaşığı kadar su ve bir tatlı kaşığı kadar saç kremi koy boyaya. su ve krem oksidanın etkisini azaltıp turunculuğu önler. Merak etme, röflelerini koyulaştırmaz bu dediğim tonlar. Ama boyaya igora turuncu azaltıcı ekleme çünkü röflelerine gelirse rengini bozar.

   Sil
 7. merhaba öncelikle yaptığımınız açıklama için teşekkür ederim çok güzel anlatmışsınız turunculuk açıcı boya süper bi buluş çünki turunculuktan nefret ediyorum çok kötü bir görüntü oluyor. Benim saçlarım koyu kestane doğal rengiydi 1 ay öncesine kadar ama oksidan saçı açıyor kumral oluyor dediler bende 30luk oksidanı sürdüm saçıma yarım saat bekleyip yıkadım ama çok az bi açılma oldu sadece gündüz açık havada belli oluyor doğal görünümlü açık kumral istiyorum ama saç boyalarının üzerindeki küllü kumrallar çok donuk görünüyor öyle istemiyorum profil fotoğrafımdaki saç rengini istiyorum bunu nasıl elde edebilirim hangi marka hangi renk boya almam gerek ve 30luk mu 40 lık mı oksidan kullanmam gerek yardımcı olursanız çooooooooook sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. özlem hanım rica ederim :) ben de turunculuktan nefret ediyorum ondan uzun uzun açıkladım. Profil fotoğrafınızdaki kadın Amanda Seyfried, bence dünyadaki en güzel saç rengine sahip kadın :) Hatta o fotoğrafta yine en güzel hali değil. O saç rengi doğal bir ton, yazının en başında söylediğim gibi tutturmak imkansızdır. Bazı kuaförler çok fazla para alarak yakın bir ton elde edebiliyorlar, ama inanın bilsem en başta kendime yaparım. Size en fazla şunu önerebilirim, turuncu barındırmayan bir kumral istiyorsanız benim uyguladığım gibi uygulayın boyanızı, ama 8/1 ya da 9/1 boyalarını 30 volümlük oksidanla uygulayın. Zaten isteseniz de o kadar mat bir küllü kumral elde edemezsiniz. İlla ki az da olsa yansımaları olacaktır. :)

   Sil
  2. Çok teşekkür ederim ama ben sizi dinlemedim 9.0 aldım çünki önce ıgora 0-22 aldım sonra koleston boya alacaktım fakat satıcı ıgora markanın daha kaliteli olduğunu söyledi bende onu aldım. Igora daki 9.1 kolestonun rengi gibi değildi çok küllü resmen kül rengiydi bende 9.0 aldım sonrada pişman oldum küllü olmadığı için dorelik olur mu diye. Acaba diyorum bide 9.1i alıp içine biraz karıştırsam olur mu

   Sil
  3. Az önce saçımın arka tarafından bi tutam alıp denedim 45 dakika bekleyip yıkadım ve nerdeyse renk değişmedi hala aynı saçım, acaba neden :(

   Sil
  4. :)) değişmez çünkü yine düz ton uygulamışsınız. İgora kolestondan daha kaliteli olabilir denemedm ama kutunun üstündeki renkler genelde pek çıkmaz. Bence dediğiniz gibi 9.1 ile karıştırın ama yine igoranın 9.1 i ile karıştırın. Eğer biraz değişirse ama daha küllü olsun derseniz o zaman 9.1 i uygularsınız sadee. Bir de öyle bir tutamda deneyip karar vermeyin, böyle renklerde o şekilde anlaşılmaz bütün saçın rengi nasıl yansıttığını görmeniz gerek. Bir de biliyorsunuz boyalar genelde ikinci uygulamada tam rengini gösterir.

   Sil
 8. çok güzel anlatmışsın ya.Ama maşallah baya bir şeyler de denemişsin.Yaza doğru bunları bende denemek istiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canm :)) Baya denedim cidden, ama şu an memnunum. Saçların kumralsa tamamını boyamak yerine balyajla falan başla bence :) Sürekli boyamak zor , boyamaktan daha zor olan da istediğin tonda tutmak.

   Sil
 9. Bu arada yazının sonunda da söyledim, Majirel serisi boyaların tam renk skalasındaki rengi verdiğini söyledi bir kuaför. Ama normal tüp boyalara göre pahalı, 25 lira. Henüz denemedim ama belki de gerçekten iyidir.

  YanıtlaSil
 10. Benim saç rengim normal sarılıkta yani çok açık sarı değil. Diplerini gizemli kahveye boyuyordum sonra diplerinin daha koyu olması için palettenin altın kahvesine boyadım ve resmen kızıl gibi oldu koyu kızıl hatta morada bakıyo. Saçlarımda hafif turunculukta var ve ben bu saçtan çok sıkıldım moralimi bozuyor. Saçlarımın ivana sertin gibi koyu kirli sarıya boyamak istiyorum sizde bu renge nasıl ulaşabilirim ne yapmam gerek ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adsız hoşgeldin, tam olarak anlamak için soruyorum, saçların sarıydı ama sen diplerini daha koyu renge boyadın. Yani dipler koyu uçlara doğru açık yapmaya çalıştın sanırım değil mi ? Benim de saçlarımda bakırlık vardı. Şimdi seni yanlış yönlendirmekten korkuyorum. Bence bir renk seçip tamamını o renge boya, bir hafta bekleyip aynı renge tekrar boya. İki boyamada rengi biraz oturur diye tahmin ediyorum. İstediğin renk koyuysa zaten işin kolay, ama açık bir tonsa rengi eşitlemen uzun zaman alabilir. Tam olarak ne renk istiyorsun?

   Sil
  2. Evet koyudan açığa gitmek istiyordum ama dipte istedgm renk tutmuyor ve bende bu saçtan sıkıldım saçlarımı koyu kirli sarı ya boyamak istiyorum. Yani koyu saç istemiyorum. İvana sertin kullandıığı boyada koyu kirli sarı. Bende o renge ulaşmak istiyorum

   Sil
  3. Bence koyudan açığa gitme bizim evde yapabileceğimiz bir uygulama değil. Ama ben tuttururum diyorsan, saçlarının açık sarı yapmak istediğin kısımları için 12.0 ve 11.1 karıştırabilirsin. Yukarıda anlattığım gibi igora krem ve suyla küllü sarı olur. Sadece benim yaptığm gibi 11.1 de kullanabilirsn tabi. Daha koyu yapmak istediğin yerler için de 8.1 ve 9.1 kullanabilirsn. Ama oksidanları farklı olsun.

   Sil
 11. Merhaba yazinizi okudum fakat ben 8.1 boya aldim.saclarimin alt kisimlari rofleli ust kisimlari da cok uzadi. Turunculuk olmasini bende sevmiyorum fakat sizin yazdiginiz boyalarin numaralari daha farkli. Birde evde 10.0 selective boyam var 8.1 ile karistirsam turunculuk olur mu sizde ne dersiniz? Yoksa sizin yazdiginiz boyalardan mi aliym

  YanıtlaSil
 12. Merhaba ben 8.1 boya aldim saclarimin alt kisimlarinda rofle var ve ust kisimlarida uzadi.turunculuk olmasini istemedigim icin acik kullu kumral aldim fakat sizi. Yazdiginiz numaralar daha farkli 8.1 in icine evde olan 10.0 ekstra acik sari eklesem nasil olur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yelda hanım, merhaba. Tabi ki benim söylediğim boyaları almak zorunda değilsiniz ama ben denemediğim boyalar hakkında yanlış yönlendirmek istemem. Selective boya hiç kullanmadım ama 10.0 ise düz boyadır ve kesinlikle dore yansıma yapar. 8.1 ile karıştırırsanız da o yansımaları azaltabilirsiniz ama tamamen önleyemezsiniz. Turunculuk olmaz ama hiç dore yani altın yansıma yapmayacak kadar da mat olmaz. O karışıma igora 0-22 eklerseniz daha mat bir renk olabilir. Ama madem elinizdeki boyaları denemek istiyorsunuz o zaman size önerim o boyaları karıştırdıktan sonra, karışımın içine bir tatlı kaşığı kadar saç kremi ve bir çorba kaşığı kadar su ekleyin. Bunlar oksidanın açıcı etkisini yumuşattığı için turunculaşmayı azaltıyor.

   Sil
 13. Merhabalar saçımdaki dorelik saçımdan akıtılabilir mi civciv sarısıyım saçlarımı yeşil oluncaya kadar açıp ya 8.34 ya da 8.31 uyguladı saçıma dorelik oldu oysaki ben açık küllü sarı istemiştim.Yazdıklarınızı çok beğendim.Bana da yardımcı olursanız çok sevinirim 2 gün sonra evlilik yıldönümümüz civciv sarısı olmak bana yakışmıyor acil yardım nolur!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kuaför mü yaptı bunu gerçekten? Unutmayın, yanında 1 rakamı olanlar 8.1 11.1 gibi küllü boyalardır. Yanında 3 rakamı olanlar da dore yansımalı renklerdir ve küllü sonuç vermesi mümkün değil. Saçlarınız anladığım kadarıyla açık bir tonda, küllü tona geçiş kolay olacaktır. Boya saçtan nasıl akıtılıyor bilmiyorum ama bence hiç gerek yok. Söylediğim boyaları aynen yazdığım gibi bir hafta arayla iki kez uygulayın, sonra da uygulmaya devam edin. İkinci uygulamadan sonra dorelik kalacağını sanmıyorum.

   Sil
 14. Merhaba bana da yardımcı olursanız sevinirim. Ben de saçlarımı bir hevesle kızıla boyadım ancak sevemedim içime sinmedi şimdi küllü kumral sarı renklere nasıl dönüş yapabilirim. Kendim yapabilir miyim yoksa bir kuaföre mi gitmeliyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, ben de sizinle aynı durumdaydım. Kızıldan sarıya geçtim ama ben bakır, karamel ve sarıya yavaş yavaş birkaç ayda geçtim. Eğer siz de yavaş geçebilirim diorsanız kızıldan sonra direk küllü sarıya boyamaya başlayın, nasıl olsa bakıra dönecek aktıkça. Ben öyle yaptım kötü renkler de olmadı aslında. Ama ben sabredemem hemen sarı olsun derseniz, onu ancak kuaför yapabilir. Kuaför de büyük olasılıkla saçınızdan boyayı akıttıktan sonra ya çok açık bir renge boyar ya da orielle saçı açıp sonra sarıya boyar tam bilmiyorum. Ama saçlarınız yıpranır ve büyük ihtimalle dorelik olur ama sonuçta o doreliği sonra siz küllü renklerle götürebilirsiniz.

   Sil
 15. Merhaba:)sacimi bakıra boyadım ve şu an hurrem bakırı. Ama sıkıldım daha 1 hafta oldu,kumral tonları olsun istiyorum eskisi gibi.sacimı küllü sarıya boyarsam ne sonuç elde ederim? Bu arada saçlarım ince telli ve daha önceden de bi iki ton açığına boyuodum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba :) Yukarıda da yazdığım gibi, ben bakır saçtan her ay küllü renge boyayarak sarıya döndüm. Siz de aynısını yapabilirsiniz. Her ay farklı bir tonda olur ama bence keyifliydi o değişim süreci de:) Ama çok sıkıldıysanız ve hemen değiştirmek istiyorsanız evde bunu nasıl yaparsınız bilemiyorum.

   Sil
 16. Merhaba , yaklasik 1 senedir sacimi boyatmadim sacim koyu renkte.Sacimin uclarini acmak istedim palette yogun renk acici boya aldim ve uclarini actim . Tam acildi diyemem turuncumsu kizilmsi bir renk aldi birazida sari oldu ustune bioblas kum sarisi boyadim.sac uclari guzel oldu ama koyu ile acigin birlestigi yerdeki kizilimsi turuncumsu renk gecmedi sacim sanda koyu kizil sari duruyo bu kizilligi nasil yok ederim??

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar. Sanırım uçlarını açarken bazı yerlere daha az açıcı gelmiş ya da daha az beklemiş. Tam açılamadan turuncumsu kalmış. O kızıllığı yok etmek için yukarıda yazdıklarımdan başka bir yöntem bilmiyorum. Ama kullandığınız boya küllü bir renk olmadığından o dore yansıma hiç gitmeyebilir bile. Size tavsiyem bir dahaki boyamanızda krem ve su ekleyip tekrar boyayın, bir iki boyamaya geçer heralde. Geçmezse küllü tonlarla ve igora ile deneyin.

   Sil
 17. Merhaba daha once yorum yaptım ama nedense yorumumu goremıyorum belkide gonderırken hata oldu bılmıyorum. Tekrar yazınız ıcın adıma tesekkur ederım hepımızın nefret ettıgı turunculuga cozum bulmussunuz :) benımde sacımda koleston acık kullu sarı var yaklasık 6 7 aydır kullanıyorum. Ama gel gelelim son 2 aydır saclrımı her zaman kı gıbı boyamama ragmen ılk 2 gun normal olup daha sonra dıplerı kendı kendıne koyulasıyo herkes dıbın ne cabuk geldı sorusunu yoneltıyo ama oysa ben sacımı boyayalı 2 gun olmus oluyor. Buna nasıl cozum bulabılırım . Yardımcı olursanız sevınırım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba habibe hanım :) yorumunuz gelmedi hiç yoksa hemen yayınlardım. Diplerde daha koyu olması durumu bende de olabiliyor. Küllü renge boyadığımızda genelde dha açık bir renk gibi yansıyor ama o küllülük aktığı zaman koyulaşıyor saç, genelde bu diplerde oluyor. Maalesef ona ben de bir çözüm bulamadım. Arada duş alırken saç diplerime saçım ıslakken çok az igora ya da mor şampuan sürüp küllülüğünü az da olsa artırmaya çalışıyorum. :) eğer kulladığınız oksidanın volümü düşükse ondan da kaynaklanıyor olabilir. 40 volüm deneseniz belki daha çok açar diplerinizi.

   Sil
 18. Merhaba, benim kendi sacim uzerine roflem vardi, ustune 2 kere 7.1 sonrada 8.1 bir vurdum 1,5 ay icinde. suan sacim 8.1 yesilli kullu kumral, simdi sizin bu formulu uygularsam acaba sac tabanim uygun olur mu, tutabilirmi acaba ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniz, bir buçuk ay içinde üç kere küllü renk uyguladığınız için yeşillenmiş olabilir ama bundan sonra 3-4 haftada bir boyamaya devam ederseniz yavaş yavaş düzene gider, yeşillenme azalır merak etmeyin. Saç tabanınız uygun olur bence, çünkü benim saçımda da arada sarı balyajlar var, kendi rengi de kumral zaten.

   Sil
  2. Cok tesekkurler cevap icin ;)

   Sil
 19. Merhaba saclarimin ucunda rofleler var diplerim çok kızıl olmuştu palette 9.1 boyamistim. Ve bu kizillik acayip rahatsız ediyordu beni. Sizin yazinizi okudum ve aynini uyguladim sonuç gayet başarılı oldu. Çok teşekkür ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Semra hanım, yardımcı olabildiğim için çok mutlu oldum :))) Güle güle kullanın saç renginizi :)

   Sil
 20. Merhaba, iyi yıllar. Yıllardır saçıma platin röfle yaptırıyodum. Her defasında saçlarm kopuyodu. Artık kendi kendime dur dedim ve röfleyi bıraktım tam 1 yıl oluyor. Bu arada dip boyaya kuaföre gidiyordum. Yalnız uyumlu dogal bir ton istedigim halde her defasında resmen turuncu kırmızı arası bir renk oluyordu. Yeter dedim kendin boya ne kaybedersin. Palette yoğun açıcıyla saćlarmı açtım en ufak bir kopma, yıpranma olmadı. Ancak enselerim ve daha yukarısı alttaki boyadan da dolayı turuncu oldu. Açıcıdan 2 ay sonra dip boyama için palette 10.5 ile boyadım. Dip rengim güzel oldu ancak turunculuklar pek azalmadı. Sabah kulagımın arkasından bir tutam saçı koleston 11.1 %6lık oksidan ve saç kremi karıştırarak boyadım. Turunculuk yok oldu ama hafif yeşerme var. Röflelerime gelmesin diye alüminyum folya ile de sardım. Lafı çok uzattım biliyorum ama bu işlere yeni başladığım için araştırma yaparken sizr sormak istedim. Bu yeşillik zamanla akar mı? Daha sonra saçima yine platin balyaj attırabilir miyim? Tutar mı sizce.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pembeperi, saçlarını açıcıyla açtıktan sonra sadece mor şampuanla turuncluğu yok eden ve üstüne hiç boya kullanmayanlar var. Saçlarınız o kadar hassassa bence bir de o yolu deneyin. Sorunuza gelince, küllü boya kullanırken ben de aynı sorunu yaşamıştım bir keresinde. Her seferinde bütün saçımı küllü renge boyuyordum ve saçlarım yeşil bir tonda yansıyordu, maalesef zamanla akmadı, hatta zaman geçtikçe daha çok doğallıktan uzaklaştı. Ben de sorunu küllü renge düz renk karıştırıp boyayarak çözmeye çalıştım, ama o zaman da istediğim küllülükte olmadı. Şu anda yeşillik sorununu hiç yaşamıyorum, 11/1 ile %9luk değil de %12lik oksidan kullanmaya başladığımdan beri yeşillenme olmadı. Bir de öyle deneseniz, belki sizde de işe yarar.

   Sil
 21. Arkadaşlar, yazıya da ekledim ama küllü saç için yeni bir ürün keşfettim. Wella Color Charm. Bir sürü tonu var, ama bizi ilgilendiren Wella Color Charm T18 küllü tonu. Saça boya gibi uyguluyorsunuz, direk küllü renge çevriyor. Ama maalesef Türkiye'de yok sanırım. Alabilecek olanlar yurtdışından alabilirler.

  YanıtlaSil
 22. L'oreal Shine Blonde şampuan kullaniyorum. Mor renk ve tamamen sarı saçtaki kızıllıkları almak için üretilmiş. Kuaför malzemeleri satan bi dukkandan aldım. 4 kez yıkadım saçlarımı sanırım gözle görülen bir fayda sağlamadı bana :( Bir daha ki boyama küllü karıştırmayı düşünüyorum. Tabi yine görünmeyen bir yerde test edicem once :) cevap verdiğiniz için çok teşekkürler. Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Açıkçası ben de öyle olağanüstü bir değişiklik görmedm ama Schwarzkopf kullanmıştım fena değildi. Acaba az mı kullanıyoruz diyorum, youtube dan bakıyorum da baya fazla sürüyorlar saçlarına. Bilemedim. Sevgiler :)

   Sil
 23. Merhaba, bilgilendirmeniz için teşekkürler, bir soru sorucaktım. Saçlarımı ortak ile açtırdım üzerine 8 tonlarında bir renk uyguladılar, ancak turunculuğu mor şampuanla da alamadım. Bir yerde okumuştum igora 0.22 ile cila yapıldığını. Ben de suyla ve saç kremi ile karıştırarak cila yaptım çok çok az da oksidan. 15 dk bile beklemedim saçlarım inanılmaz koyu soğuk bir renk oldu, ah o kadar canım sıkılıyor ki. Cila olduğu için yıkama ile akar mı, ne yapmalıyım, yoksa saçlardan umudu kesmeli miyim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tuğba hanım merhaba. Bu kuaförler neden böyle yapıyorlar gerçekten anlamıyorum. Mor şampuanlar sanırım boyalı saçta pek etkil olmuyor, sadece balyaj ya da röfle renklerinde etkili oluyor. Ben igora 22 yi uyguladığım boyaya katıyorum, o zaman öyle bir sorun olmuyor. Ama küllü renklerin şöyle bir özelliği var ki boya saçta durdukça koyulaşıyor, ondan öyle koyu olmuştur, cilayı direk o renkle yaptığınız için yani. Lafı uzattım kusura bakmayın, bence o küllülk ve koyuluk saçı yıkadıkça azalacaktır. Bir iki hafta sabredin, sonra açık bir tona boyayın, bu sefer igorayı boyaya katın. Saçlarınızı yıkarken de masaj yaparak hafiften çitileyerek yıkayın, bir de beyaz sabunla yıkayın, boyayı baya akıtıyor. Ben de igorayı fazla kaçırdığımda önce beyaz sabunla sonra şmpuanla yıkayarak biraz akıtmayı başarmıştım.

   Sil
 24. Canım sacım da röfle vardı dip çıkınca kuaför o bu boyadı yok olmadı turuncu oldu üstelik saçlarım kopuyor kestirdi m birazcık biri koleston 11.7 vanilya sarısı önerdi sence ne renk yapmalıyım zor durumdayım cnm yaa

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İmrencim merhaba, 11/7 vanilya sarısını ben de kullandım. Gerçekten tatlı bir renk ama asla turunculuğu almaz, tam tersi. Yanındaki numara önemli, 1 olanlr küllü ton barındırır ama 7 olanlar altın rengi tonda olur. O yüzden 9/1 10/1 ya da 11/1 kullanmalısın. Yukarda yazdığım gibi boya sen, etkisini göreceksin. İgora katsan röflelerne bişeyolmaz merak etme. Katmazsan da boyaya su ve krem ekle, küllülük artar.

   Sil
 25. Tatlım Merhaba , benim saçgim da rofle vardı, sıkıldım koyu kahve boyadim bikaç ay sonra yani dün toz açıcı ile açtım rengi ama fazla beklemekten korktum şuan saçım direk turuncu, banada yakıştı o ayrı bi konu:))) nasıl düzeltip sarı yapabilirim bana bişey söyle lütfeeen.sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Esmacımm merhaba :)) en kolay ton açılmış saçın üstüne tutar aslında o yüzden şimdi ne renk boyasan daha kolay elde edersin :) sakın açıcı vurma tekrar, bence iki hafta arayla iki kere küllü renge boya, turunculuğu gidecektir.

   Sil
  2. Cvp in için teşekkür ler tatlım ama bir sorunum daha var var mıs daha doğrusu saçımin arka tarafında dipler de açıcı sürmedigim yerler farkettim oraları ne yapayım açıcı mi süreyim Küllü sarı boyayi mi uygulayım bilmiyorum kafam karıştı yaaa

   Sil
  3. Rica ederim, çok fark var mı diğer taraflarla? Hangi küllü rengi uygulaycaksın? 11/1 zaten saç rengini açıyor ama neden bilmiyorum alt kısımlrı üstler kadar açmıyor. Boya farkı azaltabilir, çok fark yoksa uğraşmaya değmez ama rahatsız olacağın kadar farkı varsa orayı da aç.

   Sil
  4. Palette 10.1 boyadım turuncu luk gitti diyebilirim;:)) çok çok az aralar da görünse de rahatsız edici deil kuaföre gittimde de bukadar kızıl lik hep olmuştur))) koyu yerleri açmadım boya yla renk biraz açıldı zaten, birdaha ki boyayi ne kadar zaman sonra yapmalıyım sence? 2.sinde renk daha da guzelmi olur fark olurmu şimdikin le?

   Sil
  5. Süperr güle güle kullan saçını :)) bir dahaki boyamayı iki hafta sonra falan yapabilrsn. Genelde renk otursun diye bir hafta sonra yapıyorlar ama renk küllü ya yeşillenme olmasn diye bence o kadar kısa aralkla yapma. Sonraki boyamada dip rengin aynı şimdiki gibi olur, ama üstüne tekrar boya gelen yerlerin rengi güzel oturur. En küllü boyada bile dipler tekrar boyanan saça göre daha altın yansımalı oluyor çünkü. Palette de güzel boya ama benm kafa derimi acıtmıştı, ondan hep koleston kullanıyorm.:)

   Sil
  6. Tatlım cvp ların için çok teşekkür ediyorum.

   Sil
 26. Merhaba; eskiden sacim siyahdi daha sonra kuaforde 6.35 e boyatim bir yil kadar kullandim sonra sacima mavi toz acila 30 volumle ve garnier 7 numara surdum daha sonra 7 numarayi 5 ay kadar kullandim.. sacimi tam on aydir garnier 8.0 ve 9.0 a boyuyorum saclarim omuzlarimda ama turuncu ve kahvemsilik var sanki.. kullu bir turlu yapamiyorum.. garnier 8.0 ve 9.0 kullanmakta yanlismi yapiorum bana yardim edermisin??

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar :) cevap yazmıştım ama yayınlayamamışım sanırım. Evet turunuluk istemiyorsanız yanlış yapmışsınız. 8.0 9.0 boyalar düz renklerdir, noktadan sonraki numarası 1 olanlar küllü renklerdir. Eğer turunculuk istemiyorsanız 9.1 tavsiye ederim :) daha koyu istiyorsanız da 8.1 güzel bir renk :)

   Sil
 27. merhaba. öncelikle bu kadar detayla ilgiyle ve uyarıyla saç boyası tarifi anlatman, ve bu formülü bizimle paylaşman çok güzel teşekkür ederim. bende senin gibi yıllarca sıkıntılar çektim ve saç rengini beğendiğim insanlara artık tanımasamda nasıl o sonucu aldıklarını sordum. çoğu senin kadar paylaşımcı ve anlayışlı değil. bugün tesadüfen aynı boyama şeklini aynı numaralarla tarif eden biriyle tanıştım. ve araştırmama sebep oldu. bu yazını okudum. bunun için sana teşekkür ederim. büyük incelik yaptığın bence. yani insanlar gizlesede senin gibi insanlar sayesinde tekrardan bu bilgilere ulaşılabilinirmiş görmüş olduk. :) bu tarif etmiş olduğun küllü kumral boya tarifini uygulamak istiyorum. saçlarımda rofle var ve birkaç boyamadır yapılan 8.4 ve 9. arası dip boyalar var. en büyük sorunum saçlarımda inatçı beyazlarda var benim. acaba 30 volum oksidanla mı yapayım bu boyayı 40 volüm oksidan mı kullansam ona karar veremedim. ve bu boyayı saçta kaç dk bekletmek gerekir. 30. dk mı ? çok teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar :) Bu kadar geç yanıtladığım için üzgünüm. Ne güzel tesadüf olmuş :) Ama küllü sarı arayışında olanların denk geldiği sayfalar benzerdir genelde, ben bu formülü kendim oluşturdum ama kadınlarkulübü gibi sitelerden derlediğim bilgilerle tabi ki. Karşılaştığınız kişi de büyük olasılıkla benim gibi araştırmıştır, hatta burayı okumuş bile olabilir :)
   Rica ederim, tabi ki paylaşmamız lazım böyle şeyleri. Sonuçta hepimiz güzelleşelim değil mi :):) Diğerlerinin güzelleşmesi bizi çirkinleştirmiyor :D
   Ben 40 volüm oksidan kullanıyorum ve 30-40 dk arası bekletiyorum. Sonrasında da bakım uyguluyorum, böylece saçlarım sertleşmiyor. :) Bence siz de 40 volüm kullanın, daha çok açıyor rengi. Ama oksidanın volümü ne kadar yükselirse turunculaşma olasılığı artıyor. Su ve saç kremi de oksidanın şiddetini düşürüyor. İgora zaten gizli malzeme :)

   Sil
 28. Merhaba Moira M,yazdiklariniza bayildim, bunu soylemeden gecemiycem...Benim sacim boyasiz kullu kumral,sacimda bir kac tutam rofle var gecen yil yaptirmistim ama orielle yaptiklari icin rofleler fena sac telimi aciyor..sacimi orielsiz acik sari, krepe balyaj yapmak istiyorum acaba sizin metodla sacim nekadar acilir yani nasil bi sari olur?Cok koyu bi sari istemiyorumda...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mimi, çok teşekkür ederim, beğendiğinize çok sevindim :)) renktonu aslında baya açık oluyor ama krepe balyajda nasıl durur emin olamadım. Eğer boyayla balyaj yaptıracaksanız 40 volüm oksidan kullanılacağı kesin ama boyayı 11/1 değil de 12.0 seçebilirsiniz, ya da ikisini karıştırabilirsiniz çünkü daha çok açar. Ama şöyle bir şey var, ben üst üste aynı rengi uyguladığımdan renk devamlı açılıyor ama ilk defa boyadığım diplerim o kadar açık tonda olmuyor. Biliyorum oriel yıpratıyor ama en doğal ton da orielle açılan balyajla oluyor. Ben de dip boya yapmaktan kurtulup balyaja geçmek istiyrum bir an önce :)

   Sil
 29. Merhaba Moira M,yazdiklariniza bayildim,bunu soylemeden gecemiycem...Benim sacim boyasiz kullu kumral ve birkac tutam rofle var ama orielle yapildiklari icin sacimi cok kiriyolar o yuzden rofleden bir ara vazgectim...Simdi sacimi kendim acik sari ,krepe balyaj yapmak istiyorum oriel kulanmadan ayni sizin metodla acaba sacim nekadar acilir,nasil bi sari olur?Ayni sizin dediniz gibi 11.1 kulanmak istiyorum acaba ilk denemede nadil bi sari olur cok koyu olmasini istemiyorumda,boyle daha acik olsun istiyorum...cevaplarsan sevinirim,simdiden tesekurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım bence istediğin kadar açık renk olmaz bu. Yani istersen yine de bir dene, koyu renk istesen olur ama açık ton istiyorsun, ben tahmin ediyorum istediğin şeyi. Doğal bir tonda olmasnı tercih edersin ama bu boyalar güzel tonlar verse de küllü kumral saçın üzerine yapılan balyaj kadar iyi durmaycaktır. Çünkü üst üste boyadıkça ton açılıyor evet ama tek boyamada hemen açık olmuyor, iki üç boyama gerekiyor, dip boyamdan biliyorum...

   Sil
 30. Cook tesekur ederim hizli cevabiniz icin ...acaba sizin gibi tum sacima yapsam sacim cok yipranir mi?Sacim ince telli ve uzun ama gur duruyo...Sizin sacinizda yipranma var mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim saçlarım gür, ondan bişey kaybetmedi. Ama yıpratıyor evet. Yani kırıklar oluyor, bir de kuruttuktan sonra hafif kabarıklık oluyor. Ama bakım yaparsan yine yumuşak oluyor. Eğer bütün saçına yaparsan bir hafta sonra tekrarla bence. Ama tekrar söylüyorum, rengi korumak da üç dört haftada bir boya yapmak da bir yerden sonra çok sıkıyor. Tamamı boyalı saçtan balyaja dönmek de zor oluyor. Yani iyice düşünüp karar ver. Ton güzel ama, yolda durdurup saçımın rengini soran oluyor bazen. Memnun kalırsın. Ama zahmetli, ben biraz daha param olduğu zaman balyaj ya da röfleye geçmeyi düşünüyorum :)) bir de kaş sorunu var tabi. Saçın tamamı açık renk olduğu için kaşlar koyu durunca bazen sırıtıyr. Ben kaş farı kullanarak rengi azcık kırıyorum. Yani oriel kadar olmasa da bu da yıpratıyor sonuçta.

   Sil
 31. Merhaba. Yardimci olursaniz sevinirim. Saclarim önceden cok acik dogal sari boyaliydi. Sonra ben 8.44 bakir yaptim. Rengin guzelligi cok cabuk kayboldugundan ve de saclarimi 20 gunde bir boyadigimdan yiprandi. Simdi acik kullu kumral yapip,altlara da ombre tarzi acik sarilar atmak istiyorum. yani acik kullu kumral nasil olur?Bunu nasil yapabilirim? Boyayi bayagi akittim ama bakirlik oturdu iyice,yine de koyu bi bakir degil. :( simdiden cook tesekkurler, yazi icin de tebrikler,harika olmuş. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, beğendiğinize svindim teşekkür ederim :) ben de bakırdan küllü sarıya geçtim. Bu biraz zaman alıyor gerçekten, bakırın yansımaları kolay kolay azalmıyor. Ama düzenli olarak her ay küllü renge boyayınca yavaş da olsa gidiyor. Ben küllü kumral yapmayı denemedim, direk sarıya yöneldim ama internettn yapanları baya bir okudum, igorayı da oradan öğrendim. 7.1 8.1 renkleri küllü kumral mesela. Bu boyalardan uygulayıp bir de igora katarsanız bence güzel bir renk olur. Siz 8.44 kullandığnzdan bence 8.1 ile devam edin daha sağlıklı sonuç verir.

   Sil
 32. ii aksamlar bravo size cok guzel anlatmissiniz bayildim :benim sorum saclarim sari ama cok kizillik var boyada loreal ,markasindan hangi numara alabilirim kulli renk yapmak icin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :) saçlarınızı ne ile sarı hale getirdiniz? Eğer orielle açtıysanız boya yerine mor şampuan önerirrim ama boyamak istiyorum derseniz de sadece yanında 1 yazan 9.1 11.1 numaralı bir boya almanızı önerebilirim çünkü loreal hiç kullanmadım, yanlış yönlendirmek istemem ama her markada 1 rakamı boyanın küllü olduğunu gösterir

   Sil
 33. Merhaba saçlarım koyu kumral,orielle açtıktan sonra küllendirmek için dediğiniz işlemleri uygulamak istiyorum ancak saçımın mavi-mor grimsi olmasını istiyorum bunun için,igora 0.22 den daha mı çok eklemeliyim,0.11 mi kullanmalıyım yoksa bu mix tonları direk mi uygulamalıyım?şimdiden teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, saçlarınızı orielle açtıktan sonra küllü yapmak için önce bir küllü renge boyayın anlattığım gibi, evet igorayı fazla koyun. Aslında orielle açılmış saça, igora-22 ile su karıştırıp sürdüğünüzde direk mavi olabilir., benim saçım olmuştu yani :D Ama sizin istediğiniz mavi değil gri ise öyle yapmayın. Gümüş yansıma istiyorsunuz sanırım. Youtube da bir video var, istediğin tam bu tonsa eğer aynı işlemleri yapmanızı tavsiye ederim. http://www.youtube.com/watch?v=sU09qQ6cBkY

   Sil
  2. Merhaba dediginiz yontemi kullandim ama sanirim mix tone fazla koymusum ilk basta grimsi mor tam istedjgim renkti simdi sarimsi ve mavi yesil golgeleri olan bir renk.igoranin 0.99 viyole yogunlastiricisini aldim,oksidanla birlikte mi suremeliyim yoksa sulandirip mi?ya da 11.1 k
   ullu sarinin icine katip mi uygulamaliyim? Sonuc ne olur kestiremiyorum yardimci olursaniz cok mutlu olurum :-)

   Sil
  3. Valla ben de kestiremedim :)) Ama ben yerinizde olsam küllü sarının içine koyup 30 volüm oksidanla uygularım :)

   Sil
  4. Bu arada igoranın saça tek başına uygulayabileceğiniz değişik renkleri var :)

   Sil
  5. cok tesekkurler yardimlariniz icin :) bi dahakine o renklerden denerim ama suan internetten gelmesini bekleyemecegim sacim yesilken :)) sonuc umarim guzel olur :)

   Sil
 34. Merhaba,ankara yasyıyorum denemedıgım kuaför kalmadı diyebilirim .Kuaför konusunda cok sansızım yıllardır istediğim sarıyı elde edemedim .sarıdan baska her renk oldu turuncu cig sarı yumurta sarı ama bi istediğim sarı olmadı .Benim istediğim renk burcu esmersoyun sac renginden .yani onun gibi tek renk istiyorum gözlerim yeşil teim beyaz.Ben düz sarıya boyatmak istemiştim ama beni ikna edip yine sık röfle attılar röfleler idare eder ama aradaki renkler turuncu gibi kızıl gibi ışıkta bakınca bu kızıllıgı istemiyorum tek renge boyamak istiyorum internette arastırdım sizce koleston 12 ya da palette deluxe 10.1 boyasam istediğim renk olur mu sizce ?cevabınız için şimdiden teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, burcu esmersoy'un saç rengi gerçekten muhteşem. Ama onun kendi saçı da çok koyu bir ton değil zaten. Röfleyle yapılmış bir saç o, boyayla elde edemezsiniz o kadar açık bir tonu. Zaten röfleniz varmış, aradaki tonların turunculuğunu almak için benim yaptığım formülü uygulayabilirsiniz, merak etmeğin igorayı boyaya karıştırıp kullanırsanız mavi yapmaz, kendim denedim. Palette 10.1 güzel bir ton onu da kullanabilirsiniz, ama kolestonun küllü tonlarını ben daha çok beğeniyorum. Koleston 12 küllü bir renk değil, turunculuğu azaltmaz.

   Sil
 35. Tatlım merhaba sacımda röfle vardı sıkılıp koyu kahve yaptım aradan 1 kac ay gectıkten sonra komple acıcıyla actım turuncu oldu tabı:))palette 10.1 5gun arayla 2 kere boyadım guzel bır sarı oldu ama aralarda bazı yyerlerde haala turanj var::)))tekrar sacımı acabılırmıyım acaba yada aradan nekadar sure gecmesı lazım tekrar acmak için...ve turuncular sarımı olur ..lütven cvppp...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence kesinlikle tekrar açma, saçların çok yıpranır, üstelik turuncu olur, yani aralardaki turuncuları geçirmek için tekrar açma işlemi yapma. Maalesef bazı turuncular çok inatçı oluyor. Bence onlar için boyaya turuncu azaltıcı ekleyebilirsin.

   Sil
  2. Canim, turuncu azaltıcı deedii i n ıGora 0.22 mi?turunculuk gıdermı?? Saçımin tonu güzel bir sarı ama yıkadıca küllü renkte gıttı sanki en son 15 gun önce boyamıstım:((

   Sil
  3. Facebook hesabın varmı sacımın fotosunu atıp öyle önerı almak istıyorum cnm

   Sil
  4. Maalesef yok ama email asresime atabilirsiniz :) strawberryy.fieldss@gmail.com

   Sil
  5. Mailden de ben yollayamıyorum:((son bır sorum var cvplarsan daha sorup senı yormicam..sacımda platın renklerde var suan kullu acık sarı boya alıp içinede igora koyup bütün saçımamı sureyım????? Bırde 10 mu daha acık sarı 11 mı???? Sevgiler cnm..

   Sil
  6. Yok olur mu ne yorması, 11 daha açık bir sarı, evet boyaya igora ekleyebilirsin, platinlere zarar vermez ama bir parmak boğumundan fazla ekleme, platinlerin rengini grileştirmesn.

   Sil
  7. Gercekten son sorum ;) 40 lık oksıdanmı kullanayım ?? Her seferınde.

   Sil
  8. Yok hiç sorun değil :)) bence 30 lukla başlayın ton olarak daha açık bir ton isterseniz sonra 40 lığa geçin çünkü oksidanın volümü ne kadar artarsa turunculaşma o kadar artıyor.

   Sil
  9. Tatlım yine ben Merhaba,, sana soru sormaktan kendimi alamıyorum:)))) market te küllu Platin boya gördüm sacima sürsem nasıl bir renk çıkar ortaya bir fikrin varmı

   Sil
  10. İstediğin kadar sorabilirsin :)) ben de aynı senin gibiydim her gördüğüm boya nasıl olur diye düşünüyordum ondan seni anlıyorum :) Saçların şu an ne durumda? Ben 10.1 den itibaren yukarı renklerin küllülerini uygulamaktan hiç korkmam. Çünkü genelde kötü bir renk çıkmaz. Bir de içine igora turuncu azaltıcı eklersen bence gayet güzel olur :) Ama sonuçları da bana bildir merak ettim :)

   Sil
  11. Cok tesekkür ederim cnm ...cesaret edip platın boyayı almadım ama daha sonra cvbına guvenerek denicem:)) en son tam 30 gun önce 10.1e boyamıştım küllü güzel bır sarıydı ama şimdi küllü boyadan eser yok gibi bişey:)) sacımda 1 tutam platın bı tutam bıldıgın sarı bır tutam turuncu var suan turuncu derken anladın sen yanı küllünün akmış hali gibi ..suan elimde 10.1.boya ve 40 volüm oksidan var eminönünden bır parfümeri den aldım ok sidanı ve soklardayım 1 kilo ve 3 tl.::)))) ama igorayı imkan yok bulamıyorum kac tane yer gezdim pek tutulmadığı için anlasmamız yok o boya markasıyla dıyorlar..şimdi ben ne yapayım..boya kutusunun içindeki 30 luk oksidan kutusunu bosaltıp 40 lık koyup öyle kullanayımmı ölçü için ve ben daha açık sarı istıyorum bu yuzden 40 lık kullanmam gerekiyor diğmi.bocalıyorum suanbişeyler söyleee

   Sil
  12. Canım bence 40 lık oksidanla 30 luk oksidanı yarı yarıya kullan sadece 40 kullanınca küllülük çabuk akıyor diplerde turunculuk fazla oluyor yazımda da 40 lık kısmını düzelticem çünkü ben de yeni fark ettim karıştırınca daha güzel olduğunu. Zten küllü renkler hep öyle iki haftada akıyor maalesef bu konuda yapılabilecek bir şey yok:( bence 10.1 boya ile 30-40 karışımı aynı oranda oksidan kullan yavaş yavaş renklerin tonu aynı olur zaten. Bende de o şeklde karışıktı hem de bakır renkten dönmüştüm ama küllü renk kulladıkça oturdu.

   Sil
 36. Merhaba kumral sacima bikac ay once rofle yaptrdm ama suan duz bi sariya boyayarak renklern birbirine yakin olmasini istiyorm.sence hangi sari tonlari kullanmaliym ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Röflelerin tonunun ne kadar açık olduğuna bağlı bence. Eğer çok açıksa 11 tonu kullanın, arada biraz fark olsun diyorsanız ya da röfleler daha koyuysa 9 ya da 10 tonlarını kullanabilirsiniz.

   Sil
  2. Cvbin icin tsk ederm :) platine yakin roflelerim. Oyuzden renk farki bni rahatsz edyr.bn dha yogun sari olsn istiyorm.ama turunculuk ya yeserme olmasndan cekinyirm.dedign gbi 11 numarayla boyarsam istedgm rengi tutturablirmiym.platinler dha cok acilma yapar mi ?

   Sil
  3. Rica ederim. Platinler daha fazla açılma yapmaz çünkü boyadığınız ton platinden daha koyu bir ton olacak açabilmesi imkansız. Küllü rengi bir kere kullanmakla yeşermez, hatta kendi saç tonunuza ilk defa boyayacaksanız ilk boyamada hafif bir dore yansıma bile yapar. ama turuncu olmaz küllü renkle boyadığınızda. Dediğim gibi altın yansımalar oluyor ilk boyamada. İkinci boyamada renk daha iyi oturur. Platinse 11.1 tavsiye ederim

   Sil
 37. Merhaba sacim kullu acik kumral orielsiz sariya boyanir mi 10.00 alip denedim etkisi olmadi papatya özlü spreyden sonra denedim yine tutmuyor :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 10.00 nasıl etkili olmadı, hiç mi renk değişikliği yok?

   Sil
  2. Hic etkisi olmadi 40 dk bekletmeme rağmen etkisi yok :(

   Sil
  3. Çok ilginç, boyanın yanında nasıl bir oksidan kullandınız acaba? Kaç numara oksidan?

   Sil
  4. Kutunun icinde cikani kullandim

   Sil
  5. Allah Allah gerçektn şaşırdım. Birilerinden regl döneminde boyanın tutmayacağını duydum, ondan olmasın sakın.. Gerçi pek inanmam öyle şeylere ama.

   Sil
 38. Merhaba :) Benim doğal saç rengim kahveydi saçlarımda hiç boya yokken 3 kere üst üste Palette'nin 10-1'ini kullandım ve saçım her seferinde de turuncumsu oldu. Oriel kullanmak istemiyorum saçlarım yıpranır diye ve istediğim küllü sarıdan da vazgeçtim. Şimdi ise saçlarımı açık kahverengi istiyorum doğal saç rengimden 1-2 ton açık ve daha sonradan da saçıma krepe balyaj yaptırmak istiyorum. Şimdi benim saçımdaki turunculuğun gitmesi için hangi bir açık kahveye boyatmalıyım ? Göze alabilsem turunculuğun gideceğinden emin olsam saçımı küllü kumral yapmak isterim ama göze alamıyorum ve daha da saçımı yıpratmak istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar :) Saçlarımı hiç sarı boyadan sonra kahveye boyamadım, bu konuda bir tecrübem yok yanlış yönlendrmek istemem ama kahve tonlarında lorealin küllü kahvelerinin çok tatlı renkler olduğunu okudum kullananalardan. Ama kesinlikle küllü kahve tercih edin ki turunculuğu kapatsın. Ama sarıdan sonra kumral ya da kahveye boyamak bazen tyeşerme yapabiliyormuş. O yüzden düz bir kahve tonuyla küllü bir kahve tonunu karıştırmanızı tavsiye ederim.

   Sil
 39. Merhaba Moira M öncelikle bizimle paylastigin için ve her soruya icten bir şekilde cevap verdiğin için çok tesekkur ederim :) benim sorum su saclarim siyahti kuaforde kahverengiye boyattim ama sadece sac diplerimin rengi değişti geri kalan kisimlar hala ayniydi daha sonra kizila geçtim ayni sorun devam etti kuaforde sacimi actirdim ama altları turncumsu bir renk oldu ustlerde yine tam acilmadi resmen saclarimin her yeri farklı renkte bunu nasil cozebilirim yardimci olursan sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba :) Rica ederim ne demek :) Saçlarınız siyahken kahveye boyarsanız pek açmaz çünkü siyahtan daha açık tona dönerken boyalar yeterli olmuyor, genelde kuaförler oriel kullanıyorlar. Diplerinizin açılma sebebi ise saç derinize yakın olduğu için kafa derinizin ısısıyla daha çok açılma oluyor diplerde. Her seferinde aynı şey olur. Şu an hangi renk tonunu istiyorsunuz?

   Sil
 40. Merhabalr.benm sorum su sacım suan kahve ve sacmda hic boya yok.sizin sacnzn rengini nasl elde edeblrm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saçlarınız kahveyse bence balyaj yaptırın, bütün saçı boyayınca her ay dip boya çok zor oluyor, rengi sürekli sabit tutmak da zor. Ben de saçlarımı kendi rengine döndürüp balyaj yaptırıcam mesela. Ama boyamak istiyorsanız da yazıda anlattığım gibi yapın. Ama unutmayın ilk yaptığınızda yine turuncumsu yansıma olabilir. Genelde 2. ya da 3. boyamadan sonra tam küllü olur.

   Sil
 41. MERHABA ŞUAN SAÇIMI SARI BOYADILAR BEN AÇIK SARI İSTEMEME RAHMEN FAKAT DİP BOYASI YAPTIRDIĞIMDA TURUNCU GİBİ OLUYOR HERZAMAN VE SIKILDIM BUNDAN BE BUYDAY TENLİYİM KÜÜLÜ SARI VE PLATİNİ SEVİYORUM NE YAPMAMI TAVSIYE EDERSİNİZ.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence ya röfle yaptırın ya da benim yaptığım gibi igora ile küllü boya hazırlayın,işe yarayacaktır.

   Sil
 42. Merhaba saçımda röfle vardı diplerim çıktığı için bende palettenin 10.1 ve 9 numaralı boyasını karıştırıp boyadım ama turuncumsu bir renk oldu ikinci defa tekrar boyadım çok az acıldı ama yine sarı olmadı şimdi ne yapmamı önerirsiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Turunculuğu almak için düz boyayı küllü boyayla karıştırmak yetmez. Ya sadece küllü renk kullanın ya da içine turuncu azaltıcı katın. Tekrar boyayın.

   Sil
 43. merabalar ben saçlarımın uçlarını açtım kendim evde ve sarı turuncu kahve karışık bişi oldu rahatsız ediyo gözümü acaba küllü sarıya mı boyasam bugün kuaföre gttim ne yapmalıyım sizce diye cila yapalım dediler sizce ne yapmalıyım yardım edebilrimsinz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence küllü sarıya boyarsanız bir şey fark etmez, çünkü yine turunculuk olacak ilk boyamada, ayrıca sizin önceden açtığınız yerlerdeki farklılıklar da kapanmayacak. En mantıklısı bir kuaföre gidip uçlarına balyaj yaptırmanız, hem farkı kapatır hem de riskli olmaz. Ama para açısından şu an müsait değilseniz, yakın bir arkadaşınız yardımıyla uçlarına tekrar açıcı sürün, benim kuzenim de uçlarını kendisi açtı, güzel olmuştu, yapılabilir aslında. Loreal'in ombre seti var. içinden özel balyaj tarağı da çıkıyor. Koyudan açığa ayrılıyor renk tonları, youtube da var yapanların videoları isterseniz bir göz atın. Bence deneyebilirsiniz.

   Sil
  2. Ama kuaförün cila demesi çok saçma geldi bana, cila ile en fazla rengin çiğliği giderilebilir, renk farkı kapanmaz ki.. Önce düzeltip sonra cila yaparlarsa o zaman olur. Genelde zatenn röfleden ve balyajdan sonra rengin tonunu düzeltmek için cila yapılır.

   Sil
 44. Mrb ..ben 2 gun once sacima rofle yaptrdm .ama cok acik bi sari oldu.cig bir renk oldu ve ben hc begenmedim .cok sk roflelerm sanki tum sacim platin gbi oldu..bn daha koyu dha sakin bi sari istiyordm kuaforlere guwenim kalmadi artik :(( acaba ewde kendim boyayarak rengini biraz koyulastirablirmiym ? Lutfen yardm et bana bu saclardan kurtulmak istiyorm beni cok soluk gosterdi.acik karamel falan istiyrm .kndim boyamak istiyrm ama yesil olmasndn korkuyrm .acil yardm lufennnnnnnn

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canımm inan yardım etmeyi çok isterdim ama çok riskli bir konu. Benim annemin de saçları röfleliydi, ben ona normal sarıyla dip boya yaptım ama röflelerinin rengi hiç kapanmadı. Yani sarı tonlarını koyulaştırmak çok zor, benim saçlarım sarıydı mesela, kuaföre gidip kumrala döndürdüm, baya 6 tonlarında bir kumral yapmalarına rağmen üç yıkamada sarı sarı tonlar görünmeye başladı. Aslında çok memnunum şu an, demek istediğim sarıyı kapamak çok zordur. Bence siz kapamak yerine tonunu düzeltin. Güzel küllü bir tona boyayın ya da mor şampuan kullanın. Renk tonu güzel olursa hoşunuza gidecektir.

   Sil
  2. Cok uzuldum suan :( boyle mi kalacak sacim yani.kullu bi renge boyarsam rengi duzelir mi diyosnz ? Yesil olmaz dmi..cok soru sordm k.bakmayn ama bn hc alisamadm bu renge :(

   Sil
  3. Küllü renge boyarsanız en azından çiğliği gider. Tabi ki böyle kalmak zorunda değil, kumral renge de boyatabilirsiniz. Nasıl olsa yıkadıkça akar ve koyu bir sarıya dönüşür. Ama sarı üstüne kumralı yapmak çok zor işte, onu iyi bir kuaöfre yaptırın. Röflenin tonunu bile yapamayan bir kuaföre yaptırmayın, çok kızdım onlara. Bana sorarsanız 11/1 alıp bir deneyin, 20 volüm oksidan kullanın, böylece saç renginiz daha fazla açılmaz. Ama içine igora koymayın, zaten saç renginiz çok açık olduğundan turunculaşma riski yok, o yzden igoraya hiç gerek yok. yeşillenme olmaz öyle tek boyamada.

   Sil
  4. Eğer yine hoşunuza gitmezse o zaman kumral ya da başka bir şey düşünürsünüz.

   Sil
  5. Cok tesekkur ederim ilgilenip cvp yazdgn icin ..onerilerini deniycem

   Sil
 45. Saciniza soda dokun ve guneste tutun saciniz ton ton acilacaktir ve de cok dogal gorunebiliyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öneriniz için çok teşekkür ederim :))

   Sil
 46. Merhaba ben saçlarımı iki ay önce bal köpüğüne boyattım güzel oldu ama akmaya başladı ve uçlara dogru sarılaştı ancak ben tüm saçımı güzel bir sarı yapmak istiyorum sizce ne yapmalıyım hangi boya olur?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence çok açık tonları deneyin, 11 tonu mesela. Saçlarınız zaten açık tondaymış şu anda işiniz kolay olur :)

   Sil
 47. Ya ben bir şeyler yazmıştım uzun uzun ama mesaj gönderildi demedi acaba gitti mi ki :/

  YanıtlaSil
 48. Merhabalar. Uzun uzadıya çok güzel anlatmışsınız.Benim de bir sorum var umarım yardımcı olabilirsiniz.Bumdan 2 sene önce saçım açıcıyla açıldı turuncu oldu boyayınca düzelir diyerek boyadılar ama saçım devamlı boyanan her rengi kustu en son artık 3 ay önce bitter çikolataya boyattım turunculuklardan kurtulamayınca koyu renk olsun dedim.Ama tabi ki alışamadım tenim açık mavi gözlüyüm koyu renk çok çiğ durdu normalde yaptığım her makyaj gece makyajı gibi durdu yüzümde suratım daha da beyaz görünüyordu.3 ay hiç boyamadan akmasını bekledim ve bugün kuaföre gidip alışamadığımı sarı tonları istediğimi ama turuncu yansıma istemediğimi söyledim.Ve açıcı kullanmasını istemediğimi.Bana bir kaç boyamayla açabileceğini söyledi renk olarak altın sarısı nı gösterdi bunla boyayalım en iyi bu olur diye.Turuncumsu duruyor sanki dedim hayır turuncu olmaz dedi.Sonuç şu dipteki kendi saçlarım çok parlak turuncuya dönük sarı boyalı kısımlar daha koyu tabi onu bekliyordum zaten.Soru şu ben koyu küllü sarı gibi bir şey istiyorum.Bu durumda bu saçı ne şekilde boyatmam daha iyi olur? Kuaföre bırakmak istemiyorum artık şunu yap deyip yönlendirmek istiyorum.Umarım yardımcı olabilirsiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz geldi :) Yani yorumunuzu okurken resmen sinirlendim! Bu kuaförler neden böyle hiç anlamıyorum. Siz turunculuğun gitmesini isterken nasıl altın tonlarına boyarlar?? Türk kadınlarının çoğunun saçında kırmızı renk pigmentleri olduğundan altın tonlar direk kullanıldığında hemen turunculuk yapıyor. Küllü sarı istiyorsanız benim anlattığım gibi yapın. 11/1 tonuna yazıda anlattığım gibi igora 0-22 boyasından ekleyin. Çok güzel bir küllü tonu oluyor. İki hafta arayla tekrarlayın, memnun kalırsınız bence. :)

   Sil
  2. Ah bir de beni düşünün :/ ben bi de kuaföre naptın diye bağırabilenlerden değilim kendi kendime sıkıntı yapıyorum işte böyle.Neden böyleler anlatamıyorum ben de biz onlar işi biliyor diye onlara danışıyoruz anlatıyoruz sonucunda özellikle istemediğimiz şekilde çıkıyor yapma dediğini yapıyorlar üzüyorlar boşa.Neyse artık :/ dediğiniz şekilde yapayım en azından denedim derim kötü de olsa kendim yaptım derim en azından kuaförün yaptığından daha iyidir.İlginiz için çok teşekkür ederim :)

   Sil
  3. Uclarini renkli yaptirabilirsin cok sevmiyorsan saclarini ya da uclarina rofle yaptir ve asla kadin kuafore yaptirma ;)

   Sil
  4. Aslında ombre istiyodum da cesaret edemedim.Erkek kuaförlerden hep çekinmişimdir nedense ama sanırım kadınlar gerçekten daha korkunç :D (hepsi öyle demiyorum kimse alınmasın) :D

   Sil
 49. Merhaba benim sacim bakir8.44 idi. Koleston 8.1 e 15 gun arayla 2 kere boyadim. Oldukça gitti kizillar ama simdi artik saci sari tonlarina cevirnek istiyorum. 10.1 gibi bi renk alsam, ne zaman boyamam gerekir? Diplerim farkli boyalı yerler farkli olur sanirim. Bi çözüm var mi buna acaba ? Cook tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saçlarınızdan kızıl tonlar gitmiş zaten, bence dipleriniz çıktığı zaman normal boyamaya devam eder gibi boyayın. Ben öyle yapmıştım. Bakırdan küllü sarıya geçerken, her ay dip boya yapmak yerine her ay bütün saçıma küllü sarı uygulamıştım, öyle döndü renk. Diplerde uçlara göre her zaman yeni boyanan bölüm olduğu için dore yansıma olacak. Ama bütün saç küllü renk görünürken sadece diplerde dore yansıma pek dikkat çekmiyor zaten. Yani o dip rengin hafiften farklı olması maalesef kaçınılmaz, ama bence sorun değil.

   Sil
 50. moria merhaba

  sac rengim acık kumral ve uclarında az röfle kalıntıları var rengi küllü acık sarı yapmak istiyorum yardımcı olabılırmısın.Şimdiden cok tesekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar :)) Valla ben küllü açık sarıyı yazımda anlattığım gibi yaptım, başka bir yöntem bilmiyorum :) Baya ayrıntılı anlattım yazıda, ama kumral saçın üzerinde ilk boyamada hemen tamamen küllü olmaz, iki hafta arayla boyayı tekrarlayın :) Sonra da dipler çıktıkça saçın geri kalanına da gelecek şekilde boyayın, çünkü küllü renk devamlı yenileme ister, akar 2 haftada.

   Sil
 51. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 52. Mrb moira..yine ben :) bikac gn once sacimin platin renginde oldgndn ve ne yapmam gerektgnden bahsetmistm sana .bugn kuaforde sacimi boyattim tekrar .bn altin sarisi bi renk istemistm ama sacim kullu oldu.ama guzel oldu hosuma gtti bu renk..ama diplerinde biraz bakirlik kizillik var .cok goze batmiyor ama yinede olmasa dha iyi tabi :) smdi ne yapmam gerekiyor o kizilliklari kapatmam icin .kullu renk kullancam bisure.hangi numara boya kullanmam lazm .yardmci olursan sewinirim:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiinn :) Ya genelde küllü isteriz altın renk yaparlar, senin kuaförünün adını söyler misin bana :)) ben de kuaför arayışındayım bu ara. Küllü sarıyla uğraşmak yordu beni, kendi saç rengime dönüp balyaj yaptırıcam :)

   Şimdi kızıllıkların sebebi şundan kaynaklanıyor, saç derimizden yayılan sıcaklıktan dolayı dipler hep uçlara göre daha turuncumsu çıkar. Ama ikinci boyamada oralar da küllüye dönecek. Her ay boyayı tekrarlayın, turuncumsu olanlar küllü olacak ama yeni gelen dipler yine hafif dore yansımalı olacak. Bundan tek kaçış var, diplere bir hafta sonra tekrar boya vurmak. Ama bütün saç küllü renkte yansıdığı zaman diplerdeki dore çok dikkat çekmiyor. Yani güzel olmuştur eminim çok dert etmeyin onları :)

   Sil
  2. Ya sorma bu kuafor cildirtti beni.ne renk istesem tam tersini yapiyor saka gibi.en basindan beri istedgn altin sarisi rengi tutturamadi.buarada bn yurtdisinda yasiyorm :))
   Buarada smdiye kadar sordgm butun sorularima samimiyetle cvp vrdgn icin tsekkur ederm sana..

   Sil
 53. ya merhaba. bende bırsey sorucam size, saçlarım platinken boyamaktan bıktım bırden kahverengı yaptım cok cok guzel renk oldu ama sarıları ozledıgımden yıne sarı yaptım. 4yıldır fılan sarı boyuyorum bılıyorum ama cok cok buyuk sorunum var ben bıle dusun dusun bulamadım. en son yıne sarıdan sonra yıpranan saclarım dahada yıprandı yazın denız gunes derken bende anlık kararla kuafore kostum dıplerını kendı rengım yap uclarım sarı kalsın dedım. koyumu koyu bı renk yaptı yıkandıkca duzeldı ama bu seferde ombresı canımı sıktı kuaforun. gene ani bi psikolojıyle papatya sarı boyadım aradan 3 ay gectı koleston 12 aldım diplerim cok cıktıgı ıcın once dip boya sonra tumune yaptım. simdi diplerim cok acık araları gene aynı turuncumsu sarı en ucları yesılımsı sarı oldu. İMDAT!!!! sacımı nasıl toparlayacagım sımdı. eskısehıre yenı tasındım burada ne kuafor bılıyorum ne ona para bayılabılırım. acil çözüm önerisi beklıyorum :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, benim saçlarım bir kere yeşilimsi olmuştu, onda da tamamını daha koyu bir tona boyatıp ombre yaptırmıştım. Yani hiç yeşil saç sorunu çözmem gerekmedi ama bir keresinde igorayı fazla koyduğumda mavimsi olmuştu, o sorunu mavi yerleri beyaz kalıp sabunla yıkayarak çözmüştüm. Siz de deneyebilirsiniz. Ayrıca başka bir blogta aspirinin yeşillenme için iyi olduğunu okmuştum. Birkaç tane aspirini eziyorsunuz ve biraz suyla karıştırıp yeşillenen yerlere sürüyorsunuz, bazı kişilerde işe yarıyormuş. Aslında 12 küllü bir ton değildir, neden yeşillenme yapmış anlamadım. Eğer bu söylediklermle çözemezseniz altın yansımalı bir renkle boyamayı deneyin bence.

   Sil
 54. slm
  bnm saçlarım senelerdir röfleli çok sıkılmıştım...bir ay önce dipler çıktı ve dip boyada kötü bi renk oldu bakır kahve gibi...cila yaptırdım..biraz düzeldi..bi ay geçti ve şimdi yine 1 parmak dipler çıktı.....tekirdağda yaşorum ve iyi bi kuaförde yok dip boyayı bile beceremiolar....senin yazısı okudum...kendim boyayim dedim.
  koleston açıcıyla dip boya olan ve yeni dip çıkan yerleri boyadım...ardından koleston 11.1 ilede tamamını boyadım...3 tüp kullandım..eski halinden daha güzel oldu..
  fakat diplerde yeşillik ve röflelerimde grimsi oldu...ne yapmamı önerirsin yeşillik ve giriliği naturel hale getirmek için...
  şimdiden teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben direk açıcı kullanmadn saçıma sürüyorum 11/1 i yeşillenmeyi bırakın turuncu yansıma bile olabiliyordu ilk boyamada. Acaba siz de açmadan mı uygulasanız? Ya da renk açık olsun diyorsanız 11/1 i kolestonun 12 tonuyla yarı yarıya karıştırıp kullanın. Küllü renklerde grimsi yansıma çok normal iki yıkamaya akar merak etmeyin. Yeşil yerleri de beyaz sabunla yıkamayı deneyin.

   Sil
 55. merhabalar benim de bir sorum olacaktı benim saclarimin yarısı kahve yarısı sariydi ama sarilik daha fazlaydi ama o sari renk beni rahatsiz ediyordu hoş durmuyordu kuaforde daha da actirdim sarilarini kahve kisimlarina da sarilar atti hafif ama sarilarinin çiğ durduğunu düşündüm ve daha dogal koyu bir sari olsun istiyorum koleston naturals acik kumral ve kullu kumral boya aldim fakat daha boyamadim acik kumral yerine koyu sariyla mi degistirsem ve sacimda yesillik olur mu ikisini karistirinca simdiden teşekkür ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Size şöyle söyliyim, orielle açılmış yani platin ya da o tona yakın açıklıktaki saçlar için 11 den daha düşün tonları kullandığnzda çoğunlukla yeşillenme sorunu yapar, hele ki sarı saçın üstüne kumral garanti yeşillenme yapar. Siz bir düz sarı tonunu bir de küllü sarı tonunu karıştırıp öyle boyayın. Eğer rengi daha küllü isterseniz de ikisini de küllü alın ama o zaman 11 alın ya da 11 ve 10 ui karıştırın. İlla kumral olsun diyorsanız da küllü ton kullanmayın. Önce bir düz kumrallar boyayın, boya tuttuktan sonra yani düz kumralı iki üç kere kullanıp saça yerleştirdikten sonra küllüye geçiş yapın.

   Sil
 56. Çok teşekkür ederim önerileriniz için peki kullu sari ile normal sariyi karistirirsam yesillenmez değil mi ve cigligini az da olsa alir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanmıyorum düzle küllüyü karıştırınca güzel olacağını düşünüyorum ama renk tonunu da göremediğim için garanti de veremiyrum.. Ben hep saçımı boyarken risk aldım valla :))

   Sil
 57. Ya benim saclarim kahverengi ben biraz sarilik katmak istiyorum çünkü turuncumsu duruyor sizce hangi renk boyamaliyim küllü sari boyarsam sarimsi olur muu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saçlarınız doğal kahve mi yoksa kahveye mi boyalı? Kahve renginin üzerine sarı uygularsanız direk açmaz ben kaç boya yaptım üst üste. Üstelik ilk boyamada turuncu yansımalar olur küllüde bile. İknci ya da üçncü boyada yerleşir.

   Sil
 58. Benim saçlarım orilelle balyaj şeklinde açıldı boynumdan itibaren diplerimede cila atıldı şimdi ben sarılarımı çok sevdim sarıya boyamak istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir bu uygulamanın üstünden 6ay geçti kendi dip rengim geldi boyarsam diplerim daha açık olurmu ve oriel açıcıyla elde ettiğim sarıları kaybedermiyim ? Küllü sarı nasıl bi fikir sizce

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, öncelikle bn bütün saçı boyamayı tavsiye etmiyorum. Eğer kendi saç renginiz sarı balyajın yakıştığı bir renkse bence boyamayın. Sonra zor oluyor hem sürekli dip boya yapmak hem de küllü rengi korumak. Ama yapmak istiyorsanız da açık sarı tonlar hiçbir zaman balyajı daha fazla açamaz çünkü daha düşük tonlardır. Yani sarılarınızı kaybetmezsiniz. Küllü tonlarla boyayabilrsinz diplerinizi ama balyajlarınıza da sürecekseniz düz bir tonla karıştırıp kullanın ki yeşerme yapmasın.

   Sil
 59. Merhaba cnmm öncelikle yazın iiçin tşkederim çok güzel yorumlamissin .bnimde sana sorum olucak bnim sacimda belime kadar geliyoo boya yaptığım zaman 3 tüp alıyorum şuan sacim koleston açık kumral ama artik degistirmek istiyorum küllü açık sarı yapmak istiyorum .senin yaptığın gibi denemek istiyorum fakat bnim saclarim ince telli igrora ve 40 tonlik oksidanin yakicgini düşünuyorumm beni bilgilendirirsen çok sevinirim tşkler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalr güzel yorumunuz için teşekkürler :) evet saçlarınız ince telliyse 40 volüm kullanmayın. 30 ve 20 yi eşit olaak kullanabilrsinz sadece 20 bile kullanabilirsiniz ama renk daha fazla açılaın istediğiniz için bence ya karıştırın ya da 30 kullanın. Ama igorayı karıştırıp karıştırmamanız fazla fark etmez aaçın yıpranması açısından. İgorayı zaten çok az ekleyeceksiniz ve tek etkisi turuncu azaltma olduğundan yıpranmayı artıracağını düşünmüyorum. 11/1 ile 30 volüm kullanabilrsinz bnce. Önce igora eklemeden deneyin sonra daha küllü isterseniz eklersiniz. İlk boyamada hemen açılmayabilir onu da hatırlatayım. Bir de dipler biraz truncu yansımalı olursa korkmayın her zaman olabiliyor.

   Sil
 60. Öncelikle merhaba yazınızı okudum ve insanları bilgilendirmeniz samimiyetiniz hoşuma gitti yazılarınızın devamını dilerim.Size de bi soru sormak isterim.benim kendi saçım kumral hatta açık kumralda denebilir yazin koyu renge boyattım baya kötü oldu sonra gittim açtirdim kendi rengime yakin bi renkte boyattim ama daha sonra boya akti ve turunculuklar cikti iyice aktiktan sonra kullu renge boyadim evde turuncu olmasin diye yine oldu bu sefer sefer kuafore gittim hallederiz dediler ve yine turuncu oldu benim suan tek istedigim kendi rengime dönmek daha sonra balyaj falan attiririm .Bana yardımcı olabilirseniz cok mutlu olurum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sizi çok iyi anlıyorum benim de tek istediğim kendi rengime dönmek :)) güzel yorumunziçin teşekkür ederim. Bence kendi renginize dönmek istiyorsanız majirel boyaları tercih edin. Çünkü doğala en yakın rengi o veriyor. Ben de saçlarımı kuaförde boyattım kumrala majirel kullandı ve baya doğal tatlı bir ton oldu. Kolestona göre daha pahalı bir tüpü 25 civarı sanrım ama tavsiye ederim. Bunun yanında tabi ki koleston da güzel bir boya onu da kullanabilrsiniz. Saçınızda turunculuk varsa küllü bir tonla düz bir tonu karıştırın ama şu anki saç tonunuzdan daha koyu bir renge boyayacaksanız sakın sadece küllü kullanmayın çünkü yeşerme yapabilir.

   Sil
 61. Merhaba, yazinizdaki tarifi yarin sabah loreal majirel 8.13 ve 30 oksidan ile deneyecegim kullu kumral icin. Sonucu yarin yazarim, tekrar tesekkurler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Majirel boyaların çok iyi olduğunu duydum ama kendim igorayla hiç kullanmadıö. Sonucu merak ettim yazarsanız çok sevinirim :)

   Sil
 62. Merhaba ben sacimi koyu kestane yaptim roflemin ustune koyu oldu kullu sari tonlari yapmak istiyorm 12volumlukle kullu sari kullansam olurmu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olur tabi ben hep öyle kullanıyorum ama saç renginizi tam göremediğim için tam yorumlayamıyorum. İlk boyamada açılmaz ama sabırlı olmanız gerek.

   Sil
 63. Merhaba benim saçlarimda röfle var dip boyasi olarak 8 numarayi kullaniyorum küllü renklere yeşerme oluyor diye cesaret edemedim..acaba sizin soylesiginiz 11/1 e boyarsam roflenin degdigi yerlerde yeser mi olir mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu tam olarak cevaplayabileceğim bir soru oldu :) ben annemin saçlarını da yazdığım tarifle boyuyorum. Kendi saç rengi küllü kumral ve röfleleri var. Hiçbir zaman yeşerme olmuyor röflelerde ama igorayı çok kaçırırsanız grilik olabiliyor saçta. O da bir iki yıkamayla gidiyor zaten. Ama sadece 11/1 kullanacaksanız bence röflelerin yeşillenmesnden korkmanıza hiç gerek yok. Ama daha koyu bir renkle boyarsanız o zaman risk var :)

   Sil
 64. saçlarımı iki kere orielle açtım suan limon sarısı küllü olmasını istiyorum ne yapmalıyım ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence koleston 11/1 ve 30 volüme oksidanla boyayabilirsiniz. Ya da biraz daha pahalı bir seçenek olarak majirelin açık küllü bir sarısını kullanabilirsiniz bir tüp 24 tl di sanırım ama daha doğal sonuç veriyor. Ben majirelin küllü sarısı kullanmadm ama kumral güzel sonuç vermşti.

   Sil
 65. İyi günler ben suana kadar sürekli loresl 9.1 kullandım her ay dip boya uyguluyorum 3 ayda bir sacimin hrpsine sürüyorum sizden bir konu hakkinda yardim istiyorum diplerim 15 cmden asagi hep koyu kaliyor bugun aynada sacimin arkasi berbat duruyor sacimi kuaforde boyatiyorum sacimin tümünün syni renk olmasi icin ne yapmalıyım sizce sacimin tümüne koleston 11.1 yapsam diplerdeki renk farkliligi azalirmi 2 hafta sonra eşim gelecek ve sacimin harika olmasini istiyorum:)) simdiden teşekkür ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pardon ben yanlış yazdim galiba uclarindann şikayetim yok dipler 15 cm kadar koyu ve iğrenç bir renk görünüyor

   Sil
  2. Merhaba :) ben 11/1 le boyarkn de aynı sorunu yaşıyordum alt kısımlar daha çok boyandığı için yeni çıkan diplere göre daha açık bir ton oluyor ama aşağıya doğru açılması benim hoşuma gidiyordu. Bir de küllü tonların bekledkçe koyulaştığını duydum ilk diplere sürdüğümüzden renk daha koyu çıkıyor olabilir...

   Sil
  3. Anladım:) çok teşekkür ederim işte o koyuluk bi tuhaf duruyor karamel gibi bişey oluyor sacimi geriye doğru aldigimda fark ortaya cikiyor percem bölümü yesilimsi Uçlar istediğim renk dipler berbat:(

   Sil
 66. Merhaba benim saçlarimda röfle var dip boyasi olarak 8 numarayi kullaniyorum küllü renklere yeşerme oluyor diye cesaret edemedim..acaba sizin soylesiginiz 11/1 e boyarsam roflenin degdigi yerlerde yeser mi olir mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Size uzun bir yorum yazmıştm ama gelmemiş, annemn de röfleleri var ama yeşillenme yapmıyor

   Sil
 67. Canım merhaba.siyah saç rengini nasıl acabilirim.saclarım ince telli.daha önce kumraldı.

  YanıtlaSil
 68. Merhaba Moria M böyle aydınlatıcı bilgileri bizimle paylaştığın için teşekkürler gerçekten. Benim bir sorum olacak. Saçlarımın kendi rengi koyu kül rengi gibi yani açık ama sarı da değil. Doğal yöntemler çok sonuç vermiyor boyamak istiyorum ama acaba zaten açık olduğu için balyaj mi yaptirsam aralara. Ama kuaforler de gidip civciv sarisi atiyorlar aralara:) Koyu bir küllü sarı elde etmek istiyorum. Çok açıcı kullanmadan mı yapsam ne yapsam bilemedim yardimci olabilir misin:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bak sakın saçlarını boyamaa :D açık ama sarı da değil küllü diyorsun çok güzel açık bir küllü kumral galiba saçların dmi? Boyama güzelim rengi, her ay dip boyayla uğraşacaksın, o sarılar belki yeşillenecek belki turunculaşacak bu sefer de renk tonunu nasıl düzenleyebilrm diye uğraşacaksın. Aslında 11/1 gibi bir ton senin saçlarında çok güzel sonuç verebilir saçını görmediğim için bilemiyorum. Ama en sağlıklısı balyaj. En doğal görüneni de o, bence maddi durumun müsaitse ve yaşadığın şehir müsaitse güvendiğin bir kuaför bul. Ben genelde sosyal medya hesaplarına bakıyorum orada yaptıkları saçları paylaşıyorlar çünkü. Balyajlarının tonu istediğin gibi olmazsa o zaman pigmentasyon işlemi yaptırırsn. İyi kuaförler zaten o işlemi kendileri yapıyor. Renklendrme deniyor ona, güzel bir ton veriyor saça.

   Sil
 69. Merhaba saclarimda sari röfle vardi kuaföre gittim bal köpügü rengi yapmasini istedim olur dedi bu arada benim diplerin rengi koyu kahverengi ben basta diplerini acicak zannettim fakat acmadi acmadan boyamis ve sacim bakir gibi oldu diplerim hala koyu kahverengi sari olan saclarimin rengi ilk basta güzeldi ama bi kere yikadim ve inanilmaz sekilde rengi acildi kendim nasil boyayabilirim dip baska renk alt baska renk tek renk istiyorum saclarimi hangi renge boyamam gerek bana yardimci olun lutfen 2 gun sonra arkadasimin nikahi var

  YanıtlaSil
 70. Baştan aşağı tüm yazılanları okudum sabırla tüm sorulara cevap vermişsiniz :) Aslında bugün kuaföre gidecektim gitmeden bir araştırma yapıyım diye nette gezinirken rastgele tanidim sizi. Çok da memnun oldum:) ben emin olamadigim bi konu halinda soru sorcaktim. Saçlarımin bazı kısımları geçen sene aciciyla açılmıştı bi sarı tonu icin. Fakat üzerinden bir yılda bir çok kullu kumral (6.1 8.1 falan) boyası geçti.(tabi ki turuncu oldu) Yine de bazı aralari açık kaldı. Daha önce acıcı gören kisim olduğu için. Simdi sizin dediginiz gibi turuncu karşıtı boyayı artı 10.1 arti su artı krem uygularsam arada açık olan yerler yeşil olur mu. Bilgilendirirseniz çok sevinirim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, ben de sabırla okuduğunuz için çok teşekkür ederim :)) aslında böyle sorulara cevap verirken krkuyorum ya ben yeşil olmaz dersem de olursa diye:) şöyle anlatayım, saç çok açık tonken daha koyu ve küllü tonlar uygulanınca yeşillenme olabiliyor ama siz zaten sarılar varken uygulamışsınız ve olmamış, 10/1 açık bir ton yeşillenme yapmaz, igora da yeşillenmeye sebep olmadı bende hiç. Annemin saçlarını da aynı anlattığım gibi boyuyorum röflelerinde yeşillenme olmuyor benim balyajlarmda da olmamıştı. Fazla kaçırınca hafif gri yansıma olabliyor ama iki yıkamaya o da akıyor. Ben bir deneyin derim, zaten kuaföre gitmeyi düşünüyorsunuz beğenmezseniz o zaman gidersinz :)))

   Sil
  2. Anladımm canım teşekkür ederim yine de çok şey biliyosun bence :) aslında bi ara yesillendi saçlarım kulluleri acik rengin üzerine uygulayinca. Sonra aktı. Truncu yansımalı oldu. Suna truncu yansımalı. 8.1 aldım boyayinca yine yeşillenirse artık yine akmasını beklicem galiba değil mi ?:\ üzerine tekrar başka bir boya (düz bir renk) daha çok turunculuk katar herhlde. Hic bitmcek saç sorunlarım:/ bi turuncu olur bir yesil. Galiba en iyisi ikisinden birisine karar vermek :))

   Sil
  3. Anladımm canım teşekkür ederim yine de çok şey biliyosun bence :) aslında bi ara yesillendi saçlarım kulluleri acik rengin üzerine uygulayinca. Sonra aktı. Truncu yansımalı oldu. Su an truncu yansımalı. 8.1 aldım boyayinca yine yeşillenirse akmasını beklicem galiba değil mi ?:\ üzerine tekrar başka bir boya (düz bir renk) daha çok turunculuk katar herhlde. Hic bitmcek saç sorunlarım:/ bi turuncu olur bir yesil. Galiba en iyisi ikisinden birisine karar vermek :))

   Sil
 71. Merhaba öncelikle bu kadar soruya ictenlikle cevap vermeniz ne kadar hoş bir şey tesekkur ederim benim derdim acıcı kullanmadan saclarımı sarı yapmaya calısıyorum ve ciko kahve saçlarımı nevacolorun küllü platine boyayarak açtım bir kac kere florasan altında gayet hos acık küllü sarı.bir renk normal gün ısıgında da dore yansıma yol sacımda hos bir sarı renk icin majirel 10.0 ile boyamayı düsünüyorum bu boya dore yansıma verir mi yoksa küllü renkleri mi tercih etmeliyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, bu kadar geç cevapladığım için üzgünüm. :) Ama tam olarak ne sorduğunuzu anlayamadım. şu an saçlarınız çok güzel bir küllü sarı sanırım. Siz dore yansıma olmadan normal sarıya mı çevirmek istiyorsunuz?

   Sil
  2. Estagfirullah evet tam olarak dore yansıma olmadan normal açık bir sarıya cevirmek istiyorum fakat platin gibi beyaz-sarı bir renk degil istedigim. Majirel 10 ile boyasam dore yansıma verir mi? ya da neyle boyamalıyım?

   Sil
 72. Merhaba onceelikle enistedigim sac rengini anlattigin icin teswkkur ederim.sorum benim sacim acik kumral renkli goz beyaztenliyim evde kendim rofle yapiyorm ama sizin resmindeko sac rengnize bayildim tarifdeki boya ile boyayip ustun acik sari rofle atsam sizce nasil olur birde sariyi kaldiran bi sacim var coook merak ediyorum boyayi cevap verirseniz cok sevinirim.kisacasi resminizdeki saridan cook istyorum.

  bayildim tarifdeki boya ile o ton olurmu sizcee eger dip boya derseniz ben rofle yaparim iste ton onemli birde a

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence anlattığım gibi boyayıp üstüne balyaj atın, daha doğal duracaktır röfleye göre :)

   Sil
 73. merhaba ben saçlarımı siyahtan küllü kumrala kadar açtım fakat çok kısa bir süre içinde 2 kez açıcı uygulayarak açabildim. Şuan saçlarım küllü kumral ama hafif turunculuk da hissediliyor. saçlarımın biraz daha açık bir tona küllü sarı gibi bir renge dönmesini istiyorum. saçımı tekrar açmak istemiyorum çünkü bir hayli yıpranma oldu zaten.küllü sarıya geçiş için küllü sarıya boyamam yeterli olur mu acaba? yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence sakın tekrar açmayın çünkü saçlarınız eminim ki yeterince yıpranmıştır. Yazıda anlattığım gibi devam ederseniz açtığınız yerler küllü sarıya dönecektir zamanla. Ama dip renginizin ne kadar açılacağını bilemiyorum. eğer çok koyu bir renk değilse anlattığım gibi boyarsanız dipleriniz de açılacaktır. :)

   Sil
 74. Merhaba,
  O kafay güzel bir yazı yazmışsınızki nerdeyse eksiksiz öncelikle tebrik ederim ben saç açmayla ilgili muhteşem bir yöntemden bahsetmek istiyorum,
  Eczaneden sunlife c efervesan 20 tablet alıp 10 adet tabletini bir kap içinde eziyorsunuz üzerine herhangi bir şampuan ilave ediyorsunuz ve homojen hale gelene kadar karıştırıp saçınızın heryerine eşit şekilde sürüp 45 dk bekliyorsunuz ve saçınız 2-3 tona kadar açılıyor hemde hiç zarar görmeden ( bizzat denedim ve çok memnun kaldım ) yalnız sadece boyalı saçlarda işe yarıyor
  Youtubede uygulamalı videosu mevcut linki de veriyorum:
  http://youtu.be/sZUx9RAO39g


  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla süpersiniz yazıya en kısa zamanda bunu da ekleyeceğm :) paylaşımınız için teşekkürler :)

   Sil
 75. Merhaba

  ben platınden donmeye basladım . dıplerını acıcı kullanmadan altın sarısı yapıyorum ama bır kızıllık oluyor her seferınde 9numara sarı kullansam yada ıgora 0-22 katsam boyaya nası olur acaba . 40 volume sıvı kullanıyorum

  YanıtlaSil
 76. merhabalar ben saçımı bir hafta aralıkla iki kez açtırıp sonra saç kremiyle mor yarı kalıcı boya(toner olarak kullandım) karıştırıp beyaz bir renk elde etmiştim fakat diperi geldikten sonra dört kere işlem uygulamama rağmen sarı renkten kurtulamadım ve sarı kalan yerler mor boyayı almıyor çirkin duruyor. şimdi tekrar diplerim geldi ve aynı şeyi yaşamak istemiyorum sizin muhteşem yönteminizi gördüm ve merak ediyorum bu şekilde beyaza çok yakın bir sarı elde edebilir miyim koyu kahve saçımda, şimdiden teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 77. koyu kahve saçı bu yöntem beyaz gibi açar mı acaba

  YanıtlaSil
 78. Yazinin sonuna eklediginiz wella t18 boya ebay sitesinde var kullanimini biliyormusunuz o daha pratik ve zahmetsiz gibi geldide

  YanıtlaSil
 79. Merhabalar...
  Öncelikle yazını çok beğendim sana sormak istediğim şeyler var saçım siyahtı bi hafta önce açtırdım şimdi bildiğin bakır rengi çok kötü bir renk küllü sarıyı yapmak için çok mu erken nasıl elde etcem doğal bir renk hiç bilmiyorum yardımcı olursan sevinirim teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 80. Merhabalar...
  Yazını çok beğendim saçım simsiyahtı benim bir hafta önce açtırdım şuan bakır nasıl bu kadar doğal bir renk elde edebilrim yardımcı olursan sevinirim teşekkürler..

  YanıtlaSil
 81. Merhaba ben saçımı 2 yıl önce oksijenli suyla açmıştım büyük hata yaptım hemde 2 haftada bir düzenli açtım normalde koyu kestane olan saçlarım açık sarı oldu açıkçası rengi çok güzel oldu gayet memnunum ama oksijen saçımı o kadar yaktı ki kopma derecesine geldi kuaföre gittim kısacık kestirdim 8-9 aydır Dax Supergro ürünüyle C vitaminiyle bakım yapıyorum saçlarım eskisine göre canlandı düzeldi. 1 ay önce dip boyamı yaptım Clemency markasının 9.0 (açık sarı) rengiyle. O renk te güzel oldu ama şuan uçları oksijenle açtığım açık sarı, dipleri de açık kahve gibi oldu yani doğal saçımın üzerine tam tutmadı rengi.Tüm saçımı tek renk yapmak istiyorum o açtığım rengi veya açık küllü sarı rengi istiyorum. Bana ne yapmamı tavsiye edersiniz lütfen yardımcı olun açıkçası Clemency markasından memnun kaldım hiç akmadı ama sizin tecrübenize güvenerek soruyorum çok acil yardım gerek bu saçtan neler çektim :( (saçlarım ince telli, dümdüz )

  YanıtlaSil
 82. merhaba,,,boyanın hazırlanması kısmında 3 tane daha ŞEY ekliyorum demişsiniz...onun ne olduğunu yazarmısınız...iyi günler

  YanıtlaSil
 83. tekrar merhaba...benim saçımda doreli sarı bir boya var ve diplerimi 4 aydır boyatmıyorum ayrıca geçen yıl haziran ayında röfle yaptırmıştım oda var ve saçımın renginden hiç memnun değilim ..bende küçükken sarışın olanlardanım..sizin yaptığınız işlemleri saçıma uygulasam doğal bir sarılık elde edebilirmiyim..ayrıca boyanın hazırlanması kısmındaki oksidan karışıma 3 tane daha şey ekliyorum demişsiniz o şey nedir orayı anlamadım..ilginiz için teşekkür ederim...

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...